Dátoví analytici: Motoristi sa môžu tešiť. Benzín bude od septembra výrazne lacnejší

Dátoví analytici: Motoristi sa môžu tešiť. Benzín bude od septembra výrazne lacnejší

Vodičom, zdá sa, svitá na lepšie časy. Odborníci na dátovú analytiku totiž na svojom profile na Facebooku informujú, že už v auguste by mala byť ropa v porovnaní s júnom lacnejšia o 28 amerických dolárov (27,88 eura). Kým v šiestom mesiaci tohto roka bola na hodnote 123 dolárov (122,50 eura) za barel, o mesiac by to malo byť „len“ 95 dolárov (94,60€).

Ako dodali, je predpoklad, že by ropa Ural mohla byť v auguste lacnejšia oproti júnu o 23 dolárov (22,90 eura). Z vtedajšej hodnoty 93 USD (92,61 eura) by mohla spadnúť na rovných 70 dolárov (69,70€), ba možno aj menej.

To je podľa nich nádej na to, že by benzín mohol byť v novom školskom roku výrazne lacnejší. „Po druhé, inflácia by mohla vďaka lacnejšej doprave a energiám ku koncu roka klesnúť na jednociferné hodnoty,“ píšu s následným bonusom:

„Rusko dostane v 2. polroku 2022 výrazne menej (desiatok) miliárd za lacnejšiu ropu a oveľa menej za nedodávaný plyn. A zrazu možno bude tých energií viac, ako sme dúfali. A leto potvrdilo, že ceny energií zvyknú klesať. Tento rok je z čoho,“ ukončili príspevok.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Auto-moto

Dôležité udalosti