Druhý najväčší odevný reťazec na svete v Rusku definitívne končí

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: shutterstock/Creative Lab

Švédska maloobchodná sieť Hennes & Mauritz (H&M) oznámila v pondelok odchod z ruského trhu. Druhý najväčší odevný reťazec na svete sa tak pridal k rozsiahlemu zoznamu západných firiem, ktoré sa po invázii Ruska na Ukrajinu rozhodli s biznisom v Ruskej federácii skončiť. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Spoločnosť H&M pôvodne iba pozastavila svoje pôsobenie na ruskom trhu. Urobila tak už začiatkom marca, keď reagovala na útok Moskvy voči susednej krajine z 24. februára. Rusko bolo pritom pre H&M šiestym najväčším trhom a pred vojnou tam reťazec počet svojich obchodov zvyšoval, zatiaľ čo na iných trhoch počty prevádzok redukoval.

"Po dôslednom zvážení situácie je podľa nás nemožné pokračovať v našom biznise na ruskom trhu," povedala generálna riaditeľka spoločnosti Helena Helmerssonová. Reťazec plánuje teraz ešte na určitý čas otvoriť obchody v Rusku, aby vypredal zvyšné zásoby.

Ukončenie biznisu v Rusku bude H&M stáť približne 2 miliardy švédskych korún (188,78 milióna eur). Celú sumu plánuje spoločnosť zaúčtovať ako jednorazové náklady do výsledkov za 3. kvartál.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti