Chorvátsko predĺžilo zastropovanie cien, benzín i nafta budú dokonca ešte lacnejšie ako doteraz

Chorvátsko predĺžilo zastropovanie cien, benzín i nafta budú dokonca ešte lacnejšie ako doteraz
Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock.com/MawardiBahar

Vodiči budú v Chorvátsku tankovať aj naďalej lacnejšie. Tamojšia vláda rozhodla o predĺžení zastropovania cien, ktoré budú najbližšie dva týždne dokonca nižšie ako doteraz, informoval portál Dnevnik. Liter benzínu bude od utorka stáť 12,03 kuny, čo je v prepočte 1,60 eura, za naftu motoristi zaplatia 12,89 kuny, teda 1,71 eura. 

Pre porovnanie, tamojšia vláda na začiatku júla vyhláškou stanovila najvyššie maloobchodné a veľkoobchodné ceny ropných produktov. Liter benzínu vtedy stál 13,50 kuny, teda 1,79 eura, liter nafty vtedy bol na hranici 13,08 kuny, čo bolo v prepočte 1,74 eura.

„Nikto nevie, čo nás čaká, ale vláda urobí všetko pre to, aby to občanom uľahčila,“ vyhlásil chorvátsky minister hospodárstva a udržateľného rozvoja Davor Filipović.

Ak by vláda nezasiahla, liter benzínu by bol drahší o 1,93 kuny (26 centov), nafta by stála viac až o 2,35 kuny (31 centov). Opatrenie sa však nevzťahuje na čerpacie stanice na diaľniciach, pripomenula stanica RTL.

„Všetci musíme v tejto situácii vziať časť krízy na svoje plecia. Opakujem, že nevieme, čo nás čaká, ale môžete si byť istí, že vláda urobí pre ochranu životnej úrovne občanov úplne všetko,“ uzavrel Filipović.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Auto-moto

Dôležité udalosti