Policajti aj hasiči dostanú odmenu. Minister Mikulec podpísal dodatky k zmluvám

Policajti aj hasiči dostanú odmenu. Minister Mikulec podpísal dodatky k zmluvám
Zdroj: TASR

Odmenu vo výške 500 eur pre policajtov, hasičov a horských záchranárov potvrdil podpisom dodatkov k príslušným kolektívnym zmluvám tento týždeň minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO). Od augusta sa tiež dohodlo zvýšenie hodnoty stravného lístka na päť eur. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva vnútra (MV) SR Zuzana Eliášová.

"Z hľadiska nárokov, ktoré vyplývajú z uzatvorených dodatkov pre policajtov, hasičov a horských záchranárov, ide o právo na poskytnutie jednorazového príspevku vo forme odmeny vo výške 500 eur, ktorý sa im za obdobných podmienok ako zamestnancom v štátnej a verejnej službe vyplatí vo výplatnom termíne za mesiac august tohto roka," vysvetlila hovorkyňa.

So zástupcami odborových zväzov pôsobiacich v rezorte vnútra podpísal minister dodatky ku kolektívnym zmluvám vyššieho stupňa uzatvoreným na rok 2022 pre policajtov, hasičov a horských záchranárov. Minister rovnako potvrdil podpisom dodatky k tzv. podnikovým kolektívnym zmluvám pre zamestnancov v štátnej a verejnej službe na rok 2022.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Financie

Dôležité udalosti