Ceny čelných skiel na autách stúpajú, pripoistenie to vyrieši

Ceny čelných skiel na autách stúpajú, pripoistenie to vyrieši

Ceny v súčasnosti rapídne stúpajú vo všetkých odvetviach priemyslu. Dotýka sa to rovnako veľkých firiem ako aj bežných spotrebiteľov prostredníctvom ceny potravín, či nafty. Je to dané viacerými premennými a jednou z efektívnych foriem riešenia je prevencia. Prevenciu môže predstavovať napríklad rôzne poistenie pre elimináciu ďalších výdavkov, či napríklad celková redukcia spotreby. Ako je to s autom a elimináciou rizika pre nasledujúce výdavky?

Pre stúpajúce ceny predstavuje skvelú voľbu havarijné poistenie

Klasické pzp musí mať evidované každé vozidlo. Jazda bez zaplatenia základného poistenia nie je v súlade so slovenskou legislatívou. Aj preto môžete využiť aj naše služby pzp online pre rýchle a jednoduché získanie povinného zmluvného poistenia. Niektorí ľudia okrem klasického pzp majú záujem aj o havarijné poistenie. Havarijné poistenie zohráva značnú úlohu pri poškodení vášho vozidla. Aj vzhľadom na stúpajúce ceny bežných opráv je preto vhodné zamyslieť sa nad benefitmi, ktoré takéto poistenie prináša.

Havarijné poistenie sa uplatňuje na opravu vášho vozidla. Keď sa totiž dostanete do škodovej udalosti a poškodíte cudzie auto – náhrada škody sa realizuje z vašej aktuálnej pzp. Pokiaľ si v takejto škodovej udalosti poškodíte vlastné vozidlo, bez havarijného poistenia nezískate žiadne peniaze na opravu. Vzhľadom na rapídny nárast cien, môže znamenať aj nepatrná oprava výrazne zaťažujúcu položku vášho rozpočtu. 

Klasické havarijné poistenie sa využíva pri havárii, náraze do plotu, či stromu, poškodení vandalmi alebo poškodení káblov hlodavcami. Havarijná poistka sa realizuje len pre automobily do určitého veku. Za vekovú hranicu sa väčšinou považuje 6 rokov. Pri rozhodovaní sa však zohľadňuje aj trhová hodnota auta.

Ktoré doplnkové služby môžu pomôcť pri prevencii pred vznikom finančnej škody?

Pzp online sa dá vybaviť prostredníctvom pár krokov a môžete si k nemu vybrať aj niektoré z našich ponúkaných pripoistení. Ponúkame možnosť poistenia auta proti živelným pohromám. Toto poistenie nahradí škody spôsobené víchricou, krupobitím, požiarom alebo výbuchom, povodňami, či zosuvom pôdy. Doplnkové poistenie pri strete so zverou zasa chráni vaše vozidlo pred poškodením spôsobeným zvieratami. Výška poistného plnenia je v tomto prípade 2500 eur.

Ďalšie formy ochrany vášho vozidla predstavuje pripoistenie čelného skla. Takáto forma pripoistenia vám umožní získať financie na náhradu škody za poškodenie čelného skla na vašom vozidle. Pripoistenie môžete urobiť zároveň s pzp online a pritom zvýšiť ochranu vášho vozidla na maximum. Naša kalkulačka vám na základe vašich zadaných údajov vypočíta približný odhad ceny poistenia aj jednotlivých doplnkových služieb.

Pre vozidlá je tiež možné zabezpečiť si poistenie prívesného vozíka. Populárne je aj poistenie proti krádeži. Poskytuje finančnú kompenzáciu pri krádeži štandardnej a doplnkovej výbavy, celého vozidla alebo pri neoprávnenom používaní vozidla. Aj v prípade týchto druhov poistenia si viete pozrieť výpočet pre vaše konkrétne charakteristiky. Prostredníctvom jednoduchej kalkulačky si vypočítate predpokladanú cenu a na základe odhadu sa môžete rozhodnúť, či ponuka vyhovuje vašim požiadavkám.

Poistenie auta je základnou prevenciou nielen pre ochranu vášho vozidla, ale aj pre ušetrenie. Opravy áut a samotné ceny áut sú problematické. Rovnako je trendom aj nedostatok jednotlivých automobilových komponentov, či samotnej pracovnej sily. Vďaka poisteniu si môžete zabezpečiť omnoho pohodlnejšie riešenie škodových udalostí z finančného hľadiska.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme PR článok

Dôležité udalosti