Ako mi vykradli auto na dovolenke. Nenaleťte na tento nový trik!

Ako mi vykradli auto na dovolenke. Nenaleťte na tento nový trik!

Poznáte to, ponáhľame sa do obchodu, do práce alebo domov za rodinou. Stále sa niekam ponáhľame, a to dokonca aj na dovolenke. Práve tam sa mi moja nevšímavosť vypomstila, keď mi vykradli auto. Stačilo pritom, aby som si trochu viac všímal svoje okolie. Ako sa to zlodejom podarilo a aké bolo rozuzlenie tejto patálie?

Vykrádanie áut stále nezmizlo, akurát zlodeji trošku prispôsobili svoje triky aktuálnej dobe. Rozbíjanie skiel, používanie kovových drôtov či iné spôsoby násilného vniknutia do áut už dávno vyšli z módy a využívajú ich spravidla tí menej skúsení. Mňa si počas užívania dovolenky vyhliadli o niečo väčší profesionáli a problém bol na svete. Bez rozbitého okna, vylomeného zámku či akékoľvek hluku. Navyše toto všetko sa stalo mimo domova, čo bolo ešte nepríjemnejšie.

V hlavnej úlohe rušička, ale aj zosilňovač signálu

Poďme rovno na vec. Boli sme na rodinnej dovolenke a keďže večer sme chceli grilovať, potreboval som kúpiť uhlie a niečo na jedenie. Zastavil som s autom pred supermarketom a keďže mám bezkľúčové zamykanie, stačilo sa iba vzdialiť a auto sa mi samo zamklo. Rovnako to platí, keď sa k autu vrátim, automaticky sa otvorí, stačí mať kľúč vo vrecku. Lenže teraz to bolo celé trochu inak.

Keď som sa vrátil k autu, všimol som si pootvorené zadné dvere, a to už mi bolo jasné, že sa do auta dostal niekto nezvaný. Začal som si rýchlo pozerať, čo všetko zmizlo a, bohužiaľ, nebolo toho málo. Zlodeji sa ulakomili na dcérin ruksak a moje drahé slnečné okuliare, ktoré som si do obchodu pochopiteľne nezobral. Z priehradky nám chvalabohu nezmizli pasy, ale zmizla nám naša železná rezerva – 300 eur v hotovosti. Zostávalo mi teda čakať na políciu a všetko spísať.

Policajt mi povedal, že s podobnými prípadmi sa stretávajú pomerne bežne, predovšetkým počas turistickej sezóny. Zlodejom stačí malá škatuľka, ktorá sa spáruje s kľúčom od auta, zosilní jeho signál a následne si auto „myslí“, že stojím pri ňom. Zlodej tak nemusí prekonávať žiadnu prekážku a rovno môže s celým autom aj odísť, keďže na naštartovanie mu stačí stlačiť tlačidlo. Tí „moji“ zlodeji sa, chvalabohu, uspokojili s pár vecami.

Mimochodom, v bezpečí nie sú ani majitelia áut s bežným diaľkovým zamykaním. Policajti často riešia prípady, kedy zlodeji využívajú rušičku signálu – vy si teda naivne myslíte, že ste pri odchode od auta zamkli, no keďže bol signál rušený, auto sa vám nezamklo a nastáva veľmi podobná situácia, akú som zažil ja.

Ocenili sme kvalitné poistenie

Po návrate domov som si uvedomil, aké dôležité je kvalitné poistenie auta, a to nemyslím iba PZP. Mali sme totiž dojednané aj cestovné poistenie online proti krádeži auta v zahraničí (a tiež vykradnutiu a vandalizmu), vďaka čomu sa nám podarilo všetko rýchlo vyriešiť k našej spokojnosti. Napokon aj sám policajt mi tvrdil, že zlodeji si vždy nájdu spôsob, ako niečo ukradnúť, z čoho mi vyplýva, že základom je práve kvalitné cestovné poistenie. A ako to celé dopadlo? Domov sme si doniesli poriadne ponaučenie, dcérke som kúpil rovnaký ruksak a sebe slnečné okuliare.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme PR článok

Dôležité udalosti