V USA padol miliardový jackpot, víťaza teraz čaká zásadné rozhodnutie

Zamestnanec samoobsluhy vyťahuje zákazníkovi tiket americkej lotérie Mega Millions v texaskom Richardsone.
Zamestnanec samoobsluhy vyťahuje zákazníkovi tiket americkej lotérie Mega Millions v texaskom Richardsone. Zdroj: TASR/AP Photo/Tony Gutierrez

Rekordný jackpot za viac ako 1,3 miliardy dolárov v lotérii Mega Millions vyhral majiteľ tiketu, ktorý si ho kúpil na predmestí Chicaga v štáte Illinois. V sobotu to oficiálne potvrdil predstaviteľ lotérie, informuje AFP a AP.

"Sme nadšení, že sme boli svedkami jedného z najväčších výhier jackpotu v histórii Mega Millions," uviedol Pat McDonald, vedúci riaditeľ konzorcia Mega Millions na webovej stránke skupiny. "Tešíme sa, že zistíme, kto vyhral, a tešíme sa, že víťazovi čoskoro zablahoželáme!"

Výherné čísla boli 13, 36, 45, 57, 67 a dodatkové 14.

Dôležité rozhodnutie

Na 1,337 miliardy dolárov má víťaz nárok, ak by si ich nechal postupne vyplácať 30 rokov. Ak sa rozhodne pre jednorazovú výplatu, bude to 780,5 milióna dolárov a časť z toho zhltnú dane. Väčšina výhercov sa však rozhoduje pre túto možnosť.

Hlavná cena nepretržite rástla, keďže výhernú kombináciu nikto neuhádol počas 29 žrebovaní od 15. apríla. Žrebuje sa vždy v utorok a piatok. Teraz sa to podarilo niekomu, kto si tiket kúpil na benzínovej pumpe Speedway v Des Plaines. Aj samotný obchod za predaj víťazného tiketu získa pol milióna dolárov.

Rekordná výhra je v poradí treťou najvyššou, pričom doteraz najviac sa vyplatilo v januári 2016. Bolo to 1,586 miliardy dolárov v ďalšej americkej lotérii Powerball. O ne sa však delili traja víťazi.

Druhá najvyššia suma 1,5 miliardy dolárov, ale iba pre jediného výhercu, bola v októbri 2018 v žrebovaní Mega Millions.

Víťazom sa odporúča, aby okamžite vyhľadali pomoc finančných poradcov, a to ešte predtým, ako si budú nárokovať peniaze.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.