Ďalšia banka zvyšuje úrokové sadzby. Najviac udrela na obľúbený fix Slovákov

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: TASR/Michal Svítok

Ďalšia banka zvyšuje úrokové sadzby. Najvýraznejšie pri obľúbenej 10-ročnej fixácii. Je to už tretia banka v krátkom čase, ktorá zdražuje hypotéky. Ide totiž o reakciu na úrokovú politiku ECB.

Po VÚBPrima banke sa k vyšším úrokom pri hypotékach uchýlila aj 365.banka. Zmena cenníka sa týka všetkých fixov, pričom aj jednoročný sa už dostal nad jedno percento a trojročný sa výrazne priblížil k dvom.

Banka sa však najviac zamerala na desaťročnú fixáciu, ktorú v čase neistoty vyhľadáva čoraz viac Slovákov. Pri nej úrok narástol až o 0,6 percenta na úroveň 3,55 percenta.

„Osobne som očakával zmenu sadzby smerom skôr dole, no tá asi príde v septembri a razantná. Nečudoval by som sa, keby pri krátkodobých fixoch opäť uleteli pod jedno percento,“ myslí si analytik Finančného kompasu Matej Dobiš.

Úrokové sadzby 365.bank (od 2. augusta)

FIX1     od 1,35%  predtým od 0,85%
FIX 3    od 1,95%  predtým od 1,65%
FIX 5    od 2,75%  predtým od 2,55%
FIX 10  od 3,55%  predtým od 2,95%

Kým niektoré banky zdražujú, jedna zavelila na opačný trend. Ako sme v pondelok informovali, UniCredit výraznejšie sadzby znížila. Ide však len o akciu.  

„Banka reaguje na vývoj na finančných trhoch, aj keď ceny stúpajú, aj keď klesajú. Táto akciová ponuka je platná od 1.8.2022 a jej zámerom je pomôcť  záujemcom získať hypotéku. V nasledujúcom období predpokladáme pokračovanie rastovej tendencie úrokových sadzieb, “ uviedla hovorkyňa UniCredit Bank Zuzana Ďuďáková. 

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Financie

Dôležité udalosti