Rezort dopravy chystá prelomový vlakový grafikon. Občania niektorých miest sa však búria

Rušenie rýchlikových zastávok narazilo na tvrdú kritiku samospráv a občanov. Ministerstvo dopravy tvrdí, že ešte je priestor na diskusiu. Analytik vysvetľuje, že počet vlakov zostane rovnaký a téma sa politizuje.

Mestá a obce spustili petíciu za zachovanie zastávok rýchlikov v Piešťanoch a Leopoldove. Dodnes ju podpísalo vyše 4000 ľudí. Od decembra totiž nový grafikon nepočíta s tým, že expresné vlaky budú zastavovať v týchto staniciach a zostanú len osobné vlaky – no zhustené.

Iniciátor petície však pripomína, že Piešťany sú kúpeľným mestom a Leopoldov dopravným uzlom. Mestá by preto nemali ostať bez rýchlikov.

„Je absolútne neprijateľné, aby svetoznáme kúpeľné mesto nemalo priame spojenie so stanicou Poprad-Tatry alebo s Košicami,“ myslí si primátor Piešťan Peter Jančovič.

Minister dopravy Andrej Doležal upokojuje, že je to stále otvorená vec a netreba robiť paniku. Vlna nevôle je aj medzi návštevníkmi či obyvateľmi Piešťan.

Ministerstvo dopravy, ktoré je objednávateľom verejnej vlakovej dopravy, hovorí, že nový grafikon je revolučnou zmenou, ktorá nás priblíži k západným krajinám. Pri jeho tvorbe vychádzali z intenzít a vyťaženosti vlakov.

„Brali sme ohľad na väčšinu a na tie masy, na dopravné toky, je to o tom, že sa chceme rozhodovať na základe dát, tak to teraz robíme,“ vysvetľuje Doležal.

Podľa dopravného analytika Jozefa Drahovského sú petície písané účelovo, pretože počet rýchlikov sa v tomto úseku ani po novom nezmení.

„Počet, ktorý bol vtedy a bude teraz je rovnaký, len sú navyše nové vlaky, ktoré majú spojiť Bratislavu a Košice veľmi rýchlo,“ dodáva analytik. Rezort sa snažil posilniť dopravu tam, kde je potenciál a snažia sa tak zatraktívniť železničnú dopravu.

Dopravný analytik Jozef Drahovský nám vysvetlil, že zníženie počtu zastávok dokáže výrazne zrýchliť dopravu. Napríklad na modernizovanom úseku medzi Bratislavou a Žilinou. Aktuálne tam vlaky jazdia maximálne 120-tkou a to práve preto, že zastávky sú nahusto.

Modernizácia však trať zrýchlila na 160. Podľa Drahovského je preto nelogické zastavovať expresné vlaky za každú cenu v Piešťanoch.

Reportáž si môžete pozrieť hore vo videu.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Doprava

Dôležité udalosti