Rast cien zastavil výstavby škôl či mostov po celom Slovensku. Remišová ponúka starostom eurofondy

Extrémne vysoké ceny stavebných materiálov pozastavili rekonštrukcie škôl, alebo budovanie cyklotrás po celom Slovensku. Štát najnovšie prišiel s riešením, ktoré by malo výstavbu zariadení slúžiacich ľuďom opäť naplno rozbehnúť.   

V Krivanoch neďaleko Prešova mali mať už o tomto čase dokončenú novú atletickú dráhu, bytovku, chodník, ale aj zberný dvor. Všetky investície zastavil ten istý problém. A pocítili ho aj v neďalekom Sabinove. Stavebné firmy ukončili práce a odišli zo stavby. 

Ten istý problém riešia starostovia a primátori naprieč celým Slovenskom. Neďaleko Rožňavy majú nedokončenú obecnú knižnicu.

Pre vysoké ceny stavebných materiálov dokonca zostalo v provizóriu viacero mostov. Ministerka pre investície prišla s riešením. Veronika Remišová presmeruje na nedokončené školy, alebo cyklotrasy vyše pol miliardy eur.

Po celom Slovensku by tak mohlo dostať druhú šancu vyše šesť stoviek projektov. Rozhýbať sa teraz musia starostovia a primátori, ktorých čakajú papierovačky. Musia zdôvodniť nárast cien stavebných materiálov a ich žiadosti budú posúdené.

Vysoké ceny materiálov robia problémy aj ministrovi dopravy. Predražuje sa mu tak dostavba diaľnic, ale aj klasických ciest. Aj on predstavil riešenie. Vyššie náklady pre stavbárov vykryje z eurofondov a čiastočne aj na úkor budúcich dopravných stavieb.  

„Neočakávam nejakú mimoriadnu dotáciu z ministerstva financií, ktorá by smerovala na vykrytie týchto nákladov, možno sa mýlim, možno budem milo prekvapený,“ skonštatoval minister Andrej Doležal.

Reportáž si môžete pozrieť hore vo videu.

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rast cien

Dôležité udalosti