Subdodávatelia stavby tunelu Višňové neplatia faktúry. Bez príjmu sú stovky rodín robotníkov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ak im nezaplatia, skrachujú. Bez živobytia zostanú stovky rodín. Pred tunelom Višňové- Dubná skala dnes protestovali zástupcovia viacerých menších stavebných firiem. Už mesiace sa nevedia dostať k peniazom za vykonanú prácu.

Pred tunel Višňové-Dubná skala prišli protestovať zástupcovia firiem zo Žiliny, Kysúc, Oravy a východného Slovenska. Tvrdia, že nedostali zaplatené za všetky práce.

Niektorým firmám dlhujú až 600-tisíc eur. Dokopy je to zhruba jeden a pol milióna eur pre 12 firiem. Práce na stavbe tunela zabezpečuje firma SKANSKA.

„Vieme s istotou garantovať , že naša spoločnosť SKANSKA si plní a uhrádza všetky svoje záväzky k svojim partnerom a subdodávateľom častokrát nad rámec svojich zmluvných povinností,“ reagovala firma.

Pod ňou sú ešte dvaja subdodávatelia. Ich reakcie nám do uzávierky neprišli. Chlapi o pomoc žiadali aj štát.

„Štát, respektíve Národná diaľničná spoločnosť, majú všetky svoje záväzky voči svojmu zmluvnému partnerovi, teda spoločnosti Skanska, uhradené do posledného centu. Pán Juhás a aj ostatní drobní živnostníci majú problém s tým, že im nezaplatila firma, ktorá je v subdodávateľskom reťazci, teda nie štát ani Národná diaľničná spoločnosť. Odporúčame poškodeným živnostníkom, aby sa obrátili na súd, respektíve na OČTK, pretože existuje podozrenie z toho, že by mohlo ísť o špekulatívne podvodné konanie,“ uviedol hovorca ministerstva dopravy Ivan Rudolf.

 Chlapi ale na súdy peniaze nemajú. Tichým protestom dnes vyzvali všetky spoločnosti, ale aj štát, aby ich prestali ignorovať a problém vyriešili na spoločnom stretnutí za okrúhlym stolom. Ak ku spoločnému stretnutiu nedôjde, chlapi sú pripravení v protestoch pokračovať.

Reportáž si môžete pozrieť hore vo videu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.