Subdodávatelia stavby tunelu Višňové neplatia faktúry. Bez príjmu sú stovky rodín robotníkov

Ak im nezaplatia, skrachujú. Bez živobytia zostanú stovky rodín. Pred tunelom Višňové- Dubná skala dnes protestovali zástupcovia viacerých menších stavebných firiem. Už mesiace sa nevedia dostať k peniazom za vykonanú prácu.

Pred tunel Višňové-Dubná skala prišli protestovať zástupcovia firiem zo Žiliny, Kysúc, Oravy a východného Slovenska. Tvrdia, že nedostali zaplatené za všetky práce.

Niektorým firmám dlhujú až 600-tisíc eur. Dokopy je to zhruba jeden a pol milióna eur pre 12 firiem. Práce na stavbe tunela zabezpečuje firma SKANSKA.

„Vieme s istotou garantovať , že naša spoločnosť SKANSKA si plní a uhrádza všetky svoje záväzky k svojim partnerom a subdodávateľom častokrát nad rámec svojich zmluvných povinností,“ reagovala firma.

Pod ňou sú ešte dvaja subdodávatelia. Ich reakcie nám do uzávierky neprišli. Chlapi o pomoc žiadali aj štát.

„Štát, respektíve Národná diaľničná spoločnosť, majú všetky svoje záväzky voči svojmu zmluvnému partnerovi, teda spoločnosti Skanska, uhradené do posledného centu. Pán Juhás a aj ostatní drobní živnostníci majú problém s tým, že im nezaplatila firma, ktorá je v subdodávateľskom reťazci, teda nie štát ani Národná diaľničná spoločnosť. Odporúčame poškodeným živnostníkom, aby sa obrátili na súd, respektíve na OČTK, pretože existuje podozrenie z toho, že by mohlo ísť o špekulatívne podvodné konanie,“ uviedol hovorca ministerstva dopravy Ivan Rudolf.

 Chlapi ale na súdy peniaze nemajú. Tichým protestom dnes vyzvali všetky spoločnosti, ale aj štát, aby ich prestali ignorovať a problém vyriešili na spoločnom stretnutí za okrúhlym stolom. Ak ku spoločnému stretnutiu nedôjde, chlapi sú pripravení v protestoch pokračovať.

Reportáž si môžete pozrieť hore vo videu.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Doprava

Dôležité udalosti