Gastrolístky vyhrávajú nad finančným príspevkom

Gastrolístky ostali v kurze a to aj napriek tomu, že majú tvrdú konkurenciu v podobe finančného príspevku na stravu. Najnovší prieskum ukázal, že stravné lístky a gastrokarty stále využíva približne polovica Slovákov.

Aj v podniku v Michalovciach je to počas obeda podobné ako vo zvyšku Slovenska. Menučko za vyše päť eur, na výber sú tri polievky a rovnaký počet hlavných jedál.

Pár ľudí platilo gastráčmi. Konkrétne ich tento piatok narátali v podniku iba päť. Od minulého roka totiž gastrolístkom konkuruje finančný príspevok na stravu.

To že je gastráčov teraz menej, sa dá pri konkurencii finančného príspevku chápať. No prieskum ukazuje, že stravné lístky a gastrokarty sú stále v obľube. Využíva ich až 48 percent zamestnancov, kým finančný príspevok iba vyše tridsať percent.

Prieskum tiež ukazuje aj ďalšiu zaujímavosť. Tí, ktorí dostali finančný príspevok ho neminú v reštauráciách, ale kešom platia najmä v potravinách.

To že finančný príspevok zamestnancov nekončí najmä v reštauráciách sa pochopiteľne nepozdáva ich majiteľom, ktorí tak prichádzajú o tržby. Peter Ondič tvrdí, že pri gastrolístkoch mu neprekáža ani to, že mu v kase nezostane ich plná suma.  

Pozrite si aj reportáž hore.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Financie

Dôležité udalosti