Trať Bratislava-Komárno bude mať nového dopravcu. Premávať možno začne už koncom roka

Trať Bratislava-Komárno bude mať nového dopravcu. Premávať možno začne už koncom roka
Ilustračná snímka železníc. Zdroj: TASR/František Iván

Novým železničným dopravcom na trati Bratislava-Komárno bude Leo Express. Nový dopravca by mal začať premávať od 10. decembra 2023 na najbližších deväť rokov, teda do 9. decembra 2032. Informoval o tom riaditeľ odboru komunikácie Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR Ivan Rudolf.

V súťaži na železničného dopravcu na trať Bratislava - Dunajská Streda - Komárno podľa neho predložila spoločnosť Leo Express najvýhodnejšiu ponuku.
"O výsledku okrem ceny rozhodovali aj kvalitatívne kritériá ako počet miest na sedenie, klimatizované vozne, toalety či nízkopodlažnosť. Verím, že s novým dopravcom a jeho službami budú cestujúci spokojní," uviedol minister dopravy Andrej Doležal (nom. Sme rodina).

Sedem záujemcov

O účasť v tendri prejavilo záujem 7 dopravcov, vo finále okrem spoločnosti Leo Express predložili svoje ponuky Železničná spoločnosť Slovensko a Yosaria Trains.

Víťaz súťaže by mal na trati jazdiť od 10. decembra 2023, je však možné, že to bude už o rok skôr. "Na základe odporúčania hodnotiacej komisie ponúkneme Leo Express možnosť prepravovať cestujúcich medzi Bratislavou a Komárnom už od 11. decembra 2022," uzavrel minister dopravy.

Pozrite si reportáž o modernizácii trate Bratislava-Komárno, ktorú sme odvysielali v máji:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.