FOTOGALÉRIA: Pohodlné sedadlá, wifi aj klíma. Takto bude vyzerať nový vlak na trati Bratislava - Komárno

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Novým železničným dopravcom na trati Bratislava-Komárno je Leo Express. Nie je vylúčené, že ľudí bude voziť už koncom tohto roka.

Cestujúci z Bratislavy do Komárna a späť dostanú nového dopravcu. Český Leo Express by mal začať premávať koncom budúceho roka.

Nový dopravca by mal podľa ministerstva dopravy začať premávať od 10. decembra 2023 na najbližších deväť rokov, teda do 9. decembra 2032.

Je však možné, že sedieť v novom vlaku na tejto trase budete môcť už skôr.

„Na základe odporúčania hodnotiacej komisie ponúkneme Leo Express možnosť prepravovať cestujúcich medzi Bratislavou a Komárnom už od 11. decembra 2022,“ uviedol minister dopravy Andrej Doležal.

V galérii si pozrite, ako bude vyzerať súprava, ktorú nasadí český dopravca na trase Bratislava-Komárno:

V súťaži na železničného dopravcu na trať Bratislava - Dunajská Streda - Komárno podľa ministra predložila spoločnosť Leo Express najvýhodnejšiu ponuku.

O výsledku okrem ceny rozhodovali aj kvalitatívne kritériá ako počet miest na sedenie, klimatizované vozne, toalety či nízkopodlažnosť.

Pozrite si aj reportáž o modernizácii trate Bratislava-Komárno, ktorú sme odvysielali v máji:

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Krátka správa

Takmer štvrtina populácie Karabachu ušla po zásahu Azerbajdžanu do Arménska.

Približne 28.000 ľudí - teda zhruba 23 percent celkovej populácie Náhorného Karabachu - sa usilovala z regiónu ujsť hneď po tom, čo Azerbajdžan uvoľnil desať mesiacov trvajúcu blokádu jedinej cesty vedúcej do susedného Arménska. Blokáda tejto trasy viedla v oblasti k závažnému nedostatku potravín, liekov i paliva. (TASR)

Krátka správa

Štrajk hollywoodskych scenáristov sa v stredu končí.

Ukončeniu štrajku predchádzalo dosiahnutie platovej dohody s hollywoodskymi filmovými štúdiami, uviedlo v statuse na platforme X vedenie Združenia amerických scenáristov (WGA). Štrajk trval takmer päť mesiacov a ochromil Hollywood. (TASR)

Krátka správa

Turecko schváli vstup Švédska do NATO, ak USA umožnia predaj F-16tiek.

„Ak dodržia oni svoje sľuby, náš parlament tiež dodrží ten svoj,“ uviedol prezident Recep Tayyip Erdogan. Podľa neho spája vláda amerického prezidenta Joea Bidena schválenie švédskej žiadosti o vstup do NATO práve s predajom stíhačiek F-16. Erdogan tiež uviedol, že turecký minister zahraničných vecí Hakan Fidan minulý týždeň v New Yorku rokoval o vstupe Švédska do NATO s americkým rezortným kolegom Antonym Blinkenom.

Krátka správa

Počas záplav v Kapskom Meste zabila elektrina osem ľudí.

Z toho štyri boli deti. Juhoafrické mesto zasiahli prudké lejaky, ktoré spôsobili záplavy. „Operačné stredisko pre živelné pohromy má, žiaľ, potvrdených osem úmrtí spôsobených zásahom elektrickým prúdom,“ uvádza sa v oznámení. Obete podľa neho bývali v chatrčiach v okrajovej časti juhoafrickej metropoly.