Škoda mení logo. Novinku však hneď na autách neuvidíme

Škoda mení logo. Novinku však hneď na autách neuvidíme
Škoda Auto.

Automobilka Škoda mení dizajn svojich áut a tiež aj tradičné logo. Ide o najradikálnejšiu zmenou firemnej identity za posledných 30 rokov. O novinkách informovala samotná spoločnosť.

Zásadnou zmenou prešiel najmä nápis Škoda. Nová podoba sa najskôr objaví v informačných a komunikačných materiáloch automobilky a od roku 2024 aj na budúcich modeloch. Slovný nápis „Škoda“ sa bude v porovnaní s logom používať omnoho častejšie.

Zmenou, hoci nie takou zásadnou ako v prípade typografického nápisu, prešiel aj tradičný symbol okrídleného šípu. Na prvý pohľad je zjavné jeho zjednodušenie. Po novom logo vykreslia bez plastickej 3D grafiky.

Nové logo Škody. Zdroj: reprofoto

​Automobilka týmito zmenami reaguje na posun k ešte väčšej digitalizácii komunikácie. „Jednoduchšie dvojrozmerné logo je výrazne pôsobivejšie najmä na mobilných zariadeniach a možno ho tiež flexibilnejšie integrovať do rôznych formátov,“ vysvetľuje.

Nový dizajn sa premietne aj do infotainmentu a ďalších prvkov vozidiel Škoda. Súčasťou modernizácie budú tiež dizajnové úpravy prevádzok autorizovaných partnerov.

Pozrite si reportáž aj o novom logu TV Markíza:

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Auto-moto

Dôležité udalosti