Za odstavenie plynovodu Nord Stream 1 môžu západné sankcie, vyhlásil Peskov

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov
Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov Zdroj: TASR/AP

Za úplné odstavenie plynovodu Nord Stream 1 medzi Ruskom a Nemeckom môžu západné sankcie. Vyhlásil to v pondelok hovorca Kremľa Dmitrij Peskov v konferenčnom hovore s novinármi.

Peskov uviedol, že sankcie „spôsobujú chaos“ pri údržbárskych prácach na plynovode a odmietol tvrdenia, že Rusko zastavilo dodávky do Európy ako politický krok.

Prečítajte si tiež:

​Gazprom minulý týždeň úplne zastavil dodávky plynu cez plynovod Nord Stream 1 po tom, ako počas trojdňových údržbárskych prác, ktoré sa začali 30. augusta, zistil únik oleja na turbíne v kompresorovej stanici Portovaja.

Plynovod Nord Stream 1.
Plynovod Nord Stream 1. Zdroj: TASR/Stefan Sauer/dpa

Kremeľ tvrdí, že sankcie narúšajú schopnosť nemeckej spoločnosti Siemens Energy, ktorá dodáva a servisuje zariadenia pre plynovod, pomôcť pri oprave.

„Problémy s dodávkami plynu vznikli v dôsledku sankcií, ktoré na našu krajinu uvalili západné štáty vrátane Nemecka a Británie," povedal Peskov„Neexistujú žiadne iné dôvody, ktoré vedú k problémom s dodávkami," dodal. Peskov tiež uviedol, že ak by boli sankcie zrušené, opravy by sa dali ľahko dokončiť a toky plynu by sa mohli obnoviť.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Energie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.