Ruský minister energetiky naznačil, ako odpovie Moskva v prípade zavedenia cenového stropu na ich ropu

Ruský minister energetiky naznačil, ako odpovie Moskva v prípade zavedenia cenového stropu na ich ropu
Ilustračná snímka.

Cieľom je obmedziť prísun financií pre ruskú vládu, čím by sa Moskve sťažili možnosti na financovanie vojny na Ukrajine.

V prípade zavedenia cenového stropu na ruskú ropu odpovie Moskva zvýšením exportu suroviny do ázijských krajín. Povedal to v utorok ruský minister energetiky Nikolaj Šulginov. Informovala o tom agentúra Reuters. „Akýkoľvek krok na zavedenie cenového stropu povedie k (ropnému) deficitu na vlastnom trhu (iniciátorských krajín) a iba zvýši cenovú nestabilitu,“ povedal Šulginov pre novinárov na Východnom ekonomickom fóre vo Vladivostoku.

Prečítajte si tiež:

​Ministri financií členských štátov skupiny G7 v piatok (2. 9.) podporili myšlienku zaviesť na ruskú ropu cenový strop. Cieľom je obmedziť prísun financií pre ruskú vládu, čím by sa Moskve sťažili možnosti na financovanie vojny na Ukrajine, informovala agentúra Reuters.

Európa je pre ruskú ropu kľúčovým trhom. Podľa údajov Medzinárodnej agentúry pre energiu (IEA) sa pred začatím vojny na Ukrajine podieľali európske krajiny na ruskom exporte ropy a ropných produktov približne polovicou.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Sankcie

Dôležité udalosti