USA uvalili sankcie na desiatky jednotlivcov a spoločností, ktoré podporovali ruskú agresiu na Ukrajine

USA uvalili sankcie na desiatky jednotlivcov a spoločností, ktoré podporovali ruskú agresiu na Ukrajine
Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken prednáša prejav o politike vlády USA voči Číne na Univerzite Georgea Washingtona vo Washingtone. Zdroj: TASR/AP/Carolyn Kaster

Spojené štáty vo štvrtok zaviedli nové sankcie voči desiatkam jednotlivcov a spoločností, ktoré podporovali ruskú vojnu na Ukrajine. TASR o tom informuje na základe správ agentúr AP a Reuters.

Americké ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že zaviedlo sankcie voči najmenej 23 predstaviteľom úradov a 31 ruským vládnym úradom a firmám za ich úlohu v podpore vojny. Na niektoré z týchto osôb a spoločností sa už vzťahovali sankcie, ktoré USA prijali predtým. Tieto opatrenia zahŕňajú zmrazenie aktív a zákaz pre americké spoločnosti, aby obchodovali s týmito osobami a firmami, pripomína AP.

Medzi zasiahnutými osobami je 17 predstaviteľov ruských a ukrajinských úradov, ktorí údajne spolupracovali s ruskou vládou pri destabilizácii Ukrajiny. Ďalších päť osôb sa podieľalo na údajnom odcudzení ukrajinského obilia.

Prečítajte si tiež:

Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken uviedol, že "Spojené štáty budú aj naďalej podnikať kroky proti tým", ktorí podporujú ruský obranný priemysel, porušovanie ľudských práv zo strany Ruska a jeho pokusy legitimizovať okupáciu ukrajinského územia.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.