Ľudia si zvykli meniť mobil po dvoch rokoch. Bude to náročnejšie, ceny idú prudko nahor

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ľudia si zvykli na kúpu nového telefónu po maximálne dvoch rokoch. Ide o celosvetový trend, ktorý neustále zvyšuje ceny smartfónov.

„Aj Slováci si na to nejak privykli,“ skonštatoval šéfredaktor online magazínu Touch IT Ondrej Macko. „Sú dve vývojové štádiá. Buď super lacné, ktoré však tiež zdraželo alebo prémiové, kde sa ceny rozbehli tak, že tisíc eur nie je žiadna miera,“ dodal Macko.

O vývoji cien telefónov rozhodujú prakticky iba najväčší hráči, ktorých je len niekoľko. Zdá sa však, že ľuďom neprekáža utrácať viac.

Prečítajte si tiež:

„Telefóny budú drahšie a drahšie, pretože ponúkajú stále viac technológií. Hlavne tie prémiové,“ ​tvrdí Roman Calík, šéfredaktor portálu TECHBOX s tým, že vyšším cenám za smartfóny sa nevyhneme.

Paradoxom je, že ľudia väčšinu prémiových funkcií telefónov ani nevyužívajú. Ceny však budú rásť viac a viac.

„Smartfón už prekročil hranicu tisíc eur. Myslím si, že v priebehu niekoľkých rokov to bude 2500 až 3000 eur,“ domnieva sa Calík.  

Problémom tiež je, že na našej planéte dochádza nikel, lítium aj iné vzácne kovy, ktoré sú v tejto súvislosti kľúčové. Aj táto skutočnosť zdvíha ceny smartfónov.

Viac sa dozviete v reportáži vyššie.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Telekomunikácie

Dôležité udalosti