Ak sa chystáte na lyžovačku, zájazd si kúpte v predstihu. Voľné termíny sa míňajú už teraz

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

S letnou sezónou sme sa síce rozlúčili len nedávno, no predaj lyžiarskych zájazdov do zahraničia je už v plnom prúde. Záujem je obrovský a voľné kapacity sa míňajú rýchlo, a to aj napriek tomu, že si za dovolenku na svahu tento rok priplatíme.

Slováci cestujú za lyžovačkou najčastejšie do Rakúska, Talianska či Francúzska.

Prečítajte si tiež:

​Vysoký záujem potvrdila aj Jana Kotrbancová z cestovnej kancelárie M.S.T.T.: „Lyžiarske zájazdy sa už predávajú vo veľkom, aj napriek zvyšovaniu cien energií.“

Cestovné kancelárie odporúčajú kupovať zimné zájazdy v predstihu. Voľné termíny sa totiž v niektorých strediskách míňajú už teraz.

„Rozhodne by som nečakala, pretože sú tie kapacity obmedzené. Hlavne čo sa týka Vianoc, Silvestra a prázdnin,“ radí Kotrbancová.

Katarína Kopoldová z cestovnej kancelárie HITKA hovorí, že tí, ktorí si nevyberú teraz, si neskôr nebudú mať z čoho vyberať. „Pokiaľ si niekto nechce vyberať potom zo zbytkov, rozhodne by som si objednávala už teraz. Potom už nebude z čoho vyberať,“ tvrdí Kopoldová.

Prečítajte si tiež:

​Za ubytovanie a služby si viac priplatíme aj v zahraničí. Zdraželi aj skipasy.

„Hotelové kapacity navýšili ceny o tri až desať percent,“ tvrdí Kotrbancová. Katarína Kopoldová podotýka, že ceny permanentiek stúpli o štyri až šesť percent.

Štvorčlenná rodina si za týždňovú dovolenku v Rakúsku priplatí minimálne o dvesto eur viac v porovnaní cenami spred pandémie.

V reportáži z Televíznych novín, ktorú nájdete vo videu vyššie, sa dozviete, kde sa ceny zdvihli menej.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Inflácia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.