Jedna z najväčších bánk výrazne zodvihla sadzby. Desaťročný fix vystrelil poriadne vysoko

Jedna z najväčších bánk výrazne zodvihla sadzby. Desaťročný fix vystrelil poriadne vysoko
Zdroj: TVNOVINY.sk

VÚB opäť hlási zdražovanie hypoték. Úrokové sadzby zvýši pri všetkých fixáciách takmer o jedno percento. Zmena nastane od štvrtka (29. 9.), upozornil Denník E.

Obľúbený desaťročný fix zdražie o 0,6 percenta a prekročí štvorpercentnú hranicu. VÚB doteraz klientom ponúkala sadzbu 3,69 percenta, od štvrtka stúpne na 4,29 percenta.

Úrok stúpne aj pri päťročnej fixácii. Kým doteraz mala VÚB v ponuke sadzbu 3,19 percenta, teraz sadzba narastie na 3,89 percenta.

Jedna z najväčších bánk hlási výrazné zdraženie aj pri kratších fixoch, ktoré sa taktiež priblížia k štyrom percentám. Štvorročný dvíha rovnako ako päťročný na 3,89 percenta, trojročný aj ročný sa výrazne odpútajú od dvoch percent.

Prečítajte si tiež:

Hlavný ekonóm banky Zdenko Štefanides vysvetľuje, že hlavné centrálne banky chcú pokračovať v sprísňovaní menovej politiky bez ohľadu to, že to prispeje k hospodárskej recesii.

„Aktuálne je tak 10-ročný dlhopis vlády SR na úrovni 3 percent, zatiaľ čo na začiatku septembra to bolo o percento menej a na prelome júla a augusta dokonca menej ako 1,5 percenta,“ hovorí Štefanides.

Zmeny v úrokových sadzbách VÚB banky od 29. septembra:

Fix 1 úrok od 3,59 %, predtým 2,89 %
Fix 3 úrok od 3,79 %, predtým 2,89 %
Fix 4 úrok od 3,89 %, predtým 3,09 %
Fix 5 úrok od 3,89 %, predtým 3,19 %
Fix 10 úrok od 4,29 %, predtým 3,69 %

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Financie

Dôležité udalosti