Prestížnu súťaž ovládlo víno, ktoré si môžu dovoliť aj bezdomovci. Zlato mu udelili všetci porotcovia

Prestížnu súťaž ovládlo víno, ktoré si môžu dovoliť aj bezdomovci. Zlato mu udelili všetci porotcovia
Ilustračná snímka. Zdroj: shutterstock/Parilov

Prestížnu vinársku súťaž v austrálskom Melbourne nečakane ovládol produkt, ktorý by si mohli dovoliť kúpiť aj bezdomovci, informuje portál 7News.

Nemecký diskontný reťazec supermarketov Aldi zabodoval v silnej konkurencii stredne drahých aj luxusných vín, keď jeho šumivé víno s názvom South Point Estate Sparkling Chardonnay Pinot Noir získalo ocenenie „double gold“.

Znamená to, že zlatú medailu mu udelili všetci členovia poroty. Najpozoruhodnejšie však je, že fľaša takéhoto vína stojí iba 3,3 eura.

Na Melbourne International Wine Competition súžažilo v 50 kategóriách celkovo 1000 produktov zo siedmich krajín.

„Sme nadšení, že naše oceneniami ovenčené vína sa presadili aj v silnej konkurencii tých najkvalitnejších produktov, ktoré sú dostupné v Austrálii,“ uviedol po vyhlásení víťazov Jason Bowyer, ktorý ma v Aldi na starosti nákup vín.

Tento triumf si podľa svojich slov cení o to viac, že situácia na trhu je ťažká a zákazníci v časoch prudkého zdražovania čoraz viac kladú dôraz na pomer ceny a kvality.
„Oveľa viac sa pozerajú na ceny a pri tomto víne nemusia robiť žiadne kompromisy,“ dodal Bowyer.

​Naše najstaršie vinohrady sa nachádzajú v kopcovitom teréne strekovskej vinohradníckej oblasti. V priloženom videu si môžete pozrieť reportáž o ochutnávke tamojších vín:

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Poľnohospodárstvo

Dôležité udalosti