Premiér Heger: S cenami energií pomôže Slovákom päť miliárd eur

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Premiér Eduard Heger (OĽaNO) po rokovaní vlády priblížil aj plánovanú pomoc s cenami energií či aktuálne politické dianie v parlamente.

„Naša vlády vyčlenila v rozpočte päť miliárd eur na boj s energetickou krízou, čo je päť percent HDP. Keď si to porovnáte s inými štátmi, u nich sa to pohybuje okolo dvoch až troch percent,“ uviedol.

Presnú schému podľa neho predstavia spolu s ministrom hospodárstva Karlom Hirmanom. Stať by sa tak malo v najbližších týždňoch.

„Nenecháme nikoho v štichu,“ povedal predseda vlády.

Ochotu Sulíka nevidí

Premiér komentoval aj politické dianie. Podľa vlastných slov nevidí ochotu zo strany lídra SaS Richarda Sulíka a nezaradených poslancov Národnej rady (NR) SR Tomáša Valáška či Miroslava Kollára na uzatvorení dohody o koalično-opozičnej spolupráci.

Osobne by Heger takúto dohodu uvítal. Podstatné je pre neho, aby na konci dňa prešla v parlamente pomoc ľuďom.

„Veľmi radi by sme boli, ak by takáto dohoda bola, my sa jej vôbec nebránime. Skôr momentálne nevidím ochotu na strane Richarda Sulíka, Tomáša Valáška a Miroslava Kollára, ktorí sú pre mňa partneri,“ povedal Heger s tým, že ich slobodnú vôľu rešpektuje.

Prečítajte si tiež:

Ak by sa aj nepodarilo dohodu dosiahnuť, vždy sa podľa premiéra môžu dohodnúť aj na podpore konkrétnych zákonov a pomoci ľuďom. Skonštatoval, že vo finálnom výsledku je pre ľudí podstatné to, či pomoc dostanú.

V súvislosti so zablokovaním parlamentu pri hlasovaní o rozpočte poznamenal, že obštrukcie rokovací poriadok umožňuje. Dodal, že Národná rada SR funguje, len sa občas schôdza neotvorí, alebo sa niektorý zákon neschváli.

„Pripisujem to jednak tomu, že sú vybičované emócie,“ uviedol. Vyzval preto opätovne k odhodeniu politických tričiek a na pomoc ľuďom v čase krízy.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.