Na východe vzniknú stovky pracovných miest. Investor o lokalite ešte rozhodne, uvádza Hirman

Na východe vzniknú stovky pracovných miest. Investor o lokalite ešte rozhodne, uvádza Hirman
Minister hospodárstva Karel Hirman. Zdroj: FOTO TASR - Jaroslav Novák

Skupina Bosch prostredníctvom svojej divízie Bosch Electrical Drives rozšíri výrobu pohonných jednotiek pre elektrické bicykle zriadením prevádzky v prenajatých priestoroch na východe Slovenska. O konkrétnej lokalite sa Bosch rozhodne v krátkom čase, uviedlo v stredu ministerstvo hospodárstva.

"Silný investor ako Bosch si vybral pre svoj ďalší rozvoj východné Slovensko. Verím, že bude dlhodobo pozitívne ovplyvňovať celý región, pričom ide o sektor výroby, ktorý aj z pohľadu udržateľnosti na Slovensku veľmi vítame," uviedol minister hospodárstva Karel Hirman.

Okrem existujúcej infraštruktúry a prístupu ku kvalifikovaným zamestnancom je podľa rezortu výhodou danej lokality aj blízkosť skupinového závodu pre komponenty v maďarskom Miškovci, ktorý je vzdialený približne 130 km. Začiatok produkcie, kde by malo nájsť pracovné miesta 400 zamestnancov, je naplánovaný na koniec roka 2023. V závislosti od vývoja trhu Bosch podľa MH zváži ďalšie rozširovanie svojich aktivít na východnom Slovensku.

O plánoch investora informoval ešte v auguste exminister hospodárstva Richard Sulík (SaS). Ten avizoval, že by spoločnosť mohla v plánovanom priemyselnom parku Záborské v okrese Prešov pri výrobe elektromotorov do bicyklov zamestnať až 4000 ľudí. Bosch však investíciu vtedy nepotvrdil s tým, že skúma rôzne možnosti.

Prečítajte si tiež:

Potvrdenie príchodu nového investora na východ Slovenska privítal aj premiér Eduard Heger (OĽANO). "Som rád, že prichádza investor, ktorý vytvorí ďalšie stovky pracovných miest na východe," povedal Heger pri odchode z rokovania tripartity.

Zdôraznil, že Slovensko investuje na východe Slovenska aj do dopravnej infraštruktúry, konkrétne do výstavby rýchlostnej cesty R2 v úseku Šaca - Košické Oľšany, ale aj do rekonštrukcie južnej železničnej trasy. Energetickú bezpečnosť východného Slovenska by podľa premiéra mala posilniť plánovaná výstavba veterných elektrární.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Práca

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.