Čakajú ich ťažké časy. Stovky ľudí na Považí budú týždne bez elektriny

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V Dolnej Marikovej pri Považskej Bystrici elektrikári rekonštruujú elektrické vedenie. Investícia by mala zabrániť častým výpadkom elektriny, ku ktorým tu dochádza hlavne v zimných mesiacoch. Stavajú v náročnom horskom teréne, ľudia tak musia strpieť rozsiahle odstávky.

Keď v Marikovskej doline začne snežiť, elektrikári vedia, že ich čakajú ťažké chvíle. Sneh a silný vietor vyvracia stromy, a tie potom váľajú stĺpy a trhajú drôty.

Problém sa často skrýva hlboko v horách. Traktor elektrikárom preráža cestu. Kam sa nedostane, prichádzajú na rad aj snežnice.

Situácia by sa ale mala zlepšiť. Elektrikári rekonštruujú trojkilometrový úsek elektrického vedenia za 160-tisíc eur. Staré drevené stĺpy menia za betónové.

Prečítajte si tiež:

„Hlavne kvôli životnosti, pevnosti, stabilite, hlavne kvôli poveternostným podmienkam v týchto oblastiach,“ povedal František Kotuľák, koordinátor elektromontážnych prác.

„Nové vedenie prinesie bezpečnejšiu a stabilnejšiu dodávku elektrickej energie. Nebudú mať toľko výpadkov ako po minulé roky,“ priblížil hovorca SSE Marislav Gejdoš.

Osadia aj nové stožiare. Dostať ťažké mechanizmy do exponovaného terénu je však mimoriadne náročné.

Miestni obyvatelia musia strpieť rozsiahlu odstávku elektriny, a to na tri týždne, od rána do večera okrem víkendov.

Viac sa dozviete z reportáže priloženej vyššie.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Energie

Dôležité udalosti