Ceny nehnuteľností na Slovensku prestali rásť závratným tempom. Majitelia sa obávajú, že ešte poklesnú

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Prichádza veľké ochladenie. Reč však nie je o počasí, ochladenie sa tentoraz týka realitného trhu. Už dávno neplatí, že predáte akýkoľvek byt a to aj za premrštenú cenu.

Najnovšie je o nehnuteľnosti výrazne menší záujem, čo sa začína v niektorých prípadoch prejavovať aj na cenách.

Prečítajte si tiež:

​Pozrieť sme sa šli do novostavby na okraji Petržalky. Pred pár týždňami bola cena tohto dvojizbového bytu s parkovacím miestom 240-tisíc eur. To už ale neplatí. Cena sa pohla smerom nadol, a to až o desaťtisíc eur.

Realitná maklérka nám priblížila, že ešte minulý rok sa takéto byty predávali aj počas obhliadky. Dnes je to však inak. Aj o túto konkrétnu novostavbu v Petržalke je výrazne menší záujem a každý klient riešil cenu. Záujemcovia boli podľa maklérky dokopy šiesti. Všetci však chceli nejakú zľavu, a to aj vo výške desaťtisíc eur.

Záujem poklesol v prípade všetkých novostavieb v hlavnom meste. Oproti minulému roku sa ich predáva až o 60 percent menej.

Ceny nehnuteľností tak prestali na Slovensku po dlhých rokoch rásť závratným tempom. Ľudia, ktorí majú v pláne svoju nehnuteľnosť predať, sa tiež obávajú, že by mohli ich ceny v blízkej dobe ešte poklesnúť.

Realitný maklér v reportáži z Televíznych novín vysvetľuje, prečo je to tak. Pozrieť si ju môžete vo videu vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Financie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.