UGG topánky – štýlová a pohodlná obuv do chladných dní

UGG topánky – štýlová a pohodlná obuv do chladných dní
Ilustračná snímka. Zdroj: shutterstock.com/mongione

Topánky značky UGG sú kontroverzné už od svojho vzniku. Buď ich milujete, alebo ich nenávidíte – dalo by sa povedať, že neexistuje nič medzi tým. Pokiaľ však nájdete kúsok, ktorý sa vám vizuálne páči, prípadne len odhliadnete od toho, že pre mnohých tieto naozaj módne topánky nie sú vizuálne atraktívne, objavíte štýlovú a pohodlnú obuv, ktorú budete v chladných dňoch doslova milovať. Odkiaľ tieto topánky prišli a ako ich nosiť?

Z Kalifornie do celého sveta

V roku 1978 Brian Smith pristál v južnej Kalifornii s taškou topánok z ovčej kože a nádejou, že svet sa do tohto materiálu zamiluje rovnako ako on. Kalifornské pláže boli dlho epicentrom uvoľneného, ​​ležérneho životného štýlu, ktorý sa podľa Briana dokonale hodí pre jeho značku s názvom UGG. Čižmy z ovčej kože sa okamžite stali senzáciou. V polovici 80-tych rokov sa značka UGG stala symbolom uvoľnenej kultúry južnej Kalifornie, ktorá naberala na sile prostredníctvom surfových obchodov, a to od San Diega, až po Santa Cruz. UGG topánky však siahali až za pláž. Objavovali sa vo veľkých i malých mestách po celom svete a na každej úrovni spoločnosti. Keď prišla zima, topánky UGG sa objavili v lyžiarskych obchodoch v mestách od Mammoth, až po Aspen. Značka UGG začala symbolizovať tých, ktorí si osvojili šport a uvoľnený, no aktívny životný štýl. Koncom 90-tych rokov si značku UGG všimli celebrity a ľudia vo svete módy. Nastal aj kultúrny posun v oblasti neformálnejšieho životného štýlu, ktorého sa UGG stala symbolom.

Ilustračná snímka. Zdroj: shutterstock.com/Denis Bukhlaev

Preniknúť do módneho sveta nie je ľahká úloha, ale začiatkom roku 2000 ho UGG začal brať útokom. Začala tak evolúcia UGG od značky, ktorá vyrábala čižmy, papuče, dreváky a sandále z ovčej kože pre aktívny outdoorový životný štýl k značke, ktorá bola v súčasnosti propagovaná ako symbol štýlového, ležérneho a luxusného životného štýlu. Topánky poháňané celebritami, ktoré po celej Amerike nosili topánky a papuče UGG spôsobili, že nastala úplne nová éra módy. Spoločnosť UGG začala ponúkať početné farebné a štýlové variácie svojich čižiem a papúč z ovčej kože. Postupne sa značka rozšírila do celého sveta a tieto skvelé a pohodlné topánky si tak dnes môžeme užívať vždy a všade.

Ako nosiť UGG topánky?

Obuv UGG je navrhnutá na nosenie naboso – iba tak sa maximalizuje odpruženie a teplo ovčej kože. Fleecová stielka na nohy sa prispôsobí prirodzeným kontúram nohy a vytvorí personalizovanú podporu klenby. UGG topánky sú neuveriteľne mäkké, pohodlné a teplé. Sú však tiež prekvapivo všestranné, nakoľko využívajú prevažne neutrálne vzory a strihy. Aj keď si mnohí spájajú tieto ikonické prírodné topánky prevažne s jednoduchými džínsami a nadrozmerným svetrom, topánky UGG môžete nosiť aj k šatám alebo k elegantným nohaviciam. Pre každého, kto tvrdí, že formálne oblečenie by sa malo nosiť len s formálnou obuvou, to môže byť poriadne odviazaná výzva. V UGG topánkach však môžete pôsobiť vznešene a zároveň sa cítiť pohodlne. Kľúčom k tomu, aby toto netradičné párovanie vyzeralo skvelo je správna kombinácia farieb a materiálov. Pokiaľ čižmy splývajú s vašou sukňou alebo nohavicami, s najväčšou pravdepodobnosťou váš outfit bude vyzerať dobre.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme PR článok

Dôležité udalosti