Zelená sčervená. Známa sieť čerpacích staníc prechádza výraznou premenou

Čerpacia stanica ORLEN
Čerpacia stanica ORLEN Zdroj: TVNOVINY.sk

Zmena na trhu s palivami. Na Slovensku sa uskutočnil predaj jednej zo sietí čerpacích staníc a práve v týchto týždňoch prechádza veľkými zmenami. Ovládla ju spoločnosť, ktorá u nás pôsobila desaťročia.

Oliva sa mení na Orlen Express. Už niekoľko týždňov prechádzajú tieto čerpacie stanice výraznou premenou. Všetky zelené pobočky onedlho sčervenajú.  

„Milí zákazníci, naša spoločná cesta sa končí, a preto by sme sa radi poďakovali za vašu dlhoročnú energiu, priazeň a podporu. Čerpačky Oliva postupne prejdú pod inú sieť čerpacích staníc,“ napísala Oliva na sociálnej sieti ešte koncom augusta.

Čerpacie stanice pred a po zmene
Čerpacie stanice pred a po zmene Zdroj: TVNOVINY.sk

Proces ukončia začiatkom decembra

Od toho času postupne prechádza 26 čerpacích staníc zmenami.

„Sme zhruba v polovici procesu,“ uviedol pre TVNOVINY.sk hovorca spoločnosti ORLEN Unipetrol Pavel Kaidl.

Spoločnosť na svojej stránke informuje, že všetky čerpacie stanice prevezme do konca roka. Podľa našich informácií by celý proces mala ukončiť začiatkom decembra.

„Pokiaľ pôjde všetko podľa plánu, všetky prevzaté stanice budú premenované pod značkou ORLEN na začiatku decembra,“ potvrdil Kaidl.

​Značka, ktorá na Slovensku pôsobila desaťročia

Spoločnosť Oliva pôsobila na slovenskom trhu od roku 2012. Zákazníkov lákala na samoobslužné čerpačky s možnosťou platby kartou a 24-hodinovou dostupnosťou. Väčšina z nich je situovaná pri obchodných centrách.

Pred pár mesiacmi ich odkúpila poľská skupina ORLEN, ktorej súčasťou je aj spoločnosť Benzina. Tú si pamätajú staršie ročníky, keďže pod týmto názvom fungovali od roku 1958 až do pádu komunizmu čerpacie stanice v Československu.

Na Slovensku sa však stala obeťou privatizácie a zo slovenského trhu vymizla. V roku 2019 ohlásila veľký návrat, keď otvorila prvú benzínku v Malackách.     

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Auto-moto

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.