Prisľúbili im stovky miliónov eur. Vláda postupne zverejňuje informácie o pomoci pre podnikateľov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Prisľúbili im stovky miliónov eur. Firmy, ktoré trápia vysoké faktúry za energie, sa postupne dozvedajú, ako im chce pomáhať vláda. Minister hospodárstva Karel Hirman avizuje štedré priame dotácie, ale v hre je aj zastropovanie cien energií. 

Michal podniká pod Tatrami v gastrosektore. Okrem penziónu a reštaurácie prevádzkuje aj vínnu pivnicu. Podobne ako tisíckam ďalších podnikateľov, aj jemu sa enormne zvýšili náklady na energie, a to až 2,5-násobne.

Aj preto sa už stihol pripravil na najhoršie. Zásoby dreva si spravil na niekoľko rokov. Michalovi ale nakoniec možno drevo zostane na dvore.

Presné sumy nepoznáme

Tento týždeň sa totiž vládni politici predbiehali v ohlasovaní pomoci. A to konkrétne malým a stredným podnikom.

Podpora im pôjde aj z balíka európskych peňazí, ktoré sme nestihli vyčerpať, čo predstavuje jeden a pol miliardy eur. A ďalších deväťsto miliónov navyše im odklepol parlament.

Prečítajte si tiež:

Podnikatelia tak už vedia aspoň to, že im na pomoc s energokrízou pôjdu stovky miliónov. No na druhej strane ešte nie je jasné, koľko presne by mohli dostať, detaily pomoci ešte známe nie sú.

Pomoc by mal štát vyplácať aj spätne, podrobnosti sa ale dozvieme až na budúci týždeň. Zrejme sa chystá veľká koaličná tlačovka.    

Vyjadrenia ministra si môžete vypočuť v reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Energie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.