Ďalšia nepríjemná správa pre vodičov. Zdražovanie diaľničných známok je zrejme hotová vec

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vyzerá to tak, že zdražovanie diaľničných známok je hotová vec. Vyslovene proti nie je žiadny z koaličných partnerov. Zvýšenie cien navrhol minister dopravy. Aj preto, že s poplatkami za diaľnice sa nehýbalo roky a ceny rástli a rastú v každom odvetví.

Minister dopravy Andrej Doležal chcel navýšiť ceny za diaľničné známky už vlani, no v koalícii nepochodil. Tentoraz to skúša opäť. Zdražieť majú o 20 percent.

Ročná známka by mala po novom stáť 60 eur namiesto doterajších 50 eur. Tridsaťdňová by stúpla zo 14 eur na 17 a 10-dňová na 12 eur.

Ministerstvo dopravy odôvodňuje zdražovanie známok tým, že ceny sa už roky nezvyšovali, naposledy v roku 2011. Odvtedy podľa ministerstva pritom pribudlo 300 kilometrov nových diaľnic a rýchlostných ciest, aj keď na priame diaľničné spojenie medzi Bratislavou a Košicami stále iba čakáme.

Návrh je jedna vec. Politická dohoda druhá. O zvýšení cien rozhoduje vláda, a tak musí Andrej Doležal presvedčiť ešte svojich ministerských kolegov. Z koalície však nezaznieva tomuto návrh žiadne hlasné nie.

Ceny sa majú zvýšiť od 1. januára, vzhľadom na to, že k dispozícii máme aj známku, ktorá platí 365 dní od kúpy, je tak výhodné si ju zaobstarať koncom tohto roka a prakticky celý budúci rok budeme jazdiť ešte za pôvodnú cenu 50 eur.

Viac vo videu vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Inflácia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.