Papierenský podnik na Horehroní dá prácu ďalšej stovke ľudí. Láka ich aj na benzínové poukážky

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Papierenský podnik na Horehroní rozširuje výrobu a dá prácu ďalšej približne stovke ľudí. Za dobré výkony rozdávajú napríklad aj poukážky na benzín.

Vyrábajú papierové tašky, nakúpili nové stroje a pred dvoma rokmi začali hľadať zamestnancov. „Lebo dnes trvá oveľa dlhšie vyškolenie mladých ľudí,“ konštatuje riaditeľ Július Ernek.

Druhý najväčší zamestnávateľ na Horehroní najal najmä tunajších. Keďže odborne vzdelaných mužov či žien je málo, všetko potrebné ich učili približne rok priamo v závode.

„Mali sme tu chlapcov a dnes sú úspešní strojníci, ktorí keď nastupovali, vôbec netušili, či sa skrutka zaťahuje doprava alebo doľava,“ tvrdí Ernek.

„Dnes sa pohybujeme na úrovni 212 až 215 ľudí priemerne, ale do konca budúceho roka, keď spustíme novú technológiu a vyrobíme 550 miliónov papierových tašiek, to bude tristo ľudí,“ prezrádza spolumajiteľ spoločnosti Milan Fiľo.

Hovoria, že mladým zamestnancom dávajú dobrý plat. Koľko to je, sme sa ale nedozvedeli. Ponúkajú však benefity, pohyblivú zložku závislú od dobre urobenej práce alebo napríklad poukážky na benzín.

„Zamestnanec, keď splní výkon mesačne dvadsaťkrát, tak dostane 40 litrov benzínu v poukážke,“ približuje riaditeľ.

Na Horehroní ľudia pracujú najmä v železiarňach alebo práve tu, vyrábajú papierové tašky. O tom, či je práce dosť, sa ľudom v Brezne veľmi hovoriť nechcelo.

Reportáž z tohto regiónu si pozrite hore.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Práca

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.