SaS víta pomoc firmám, ale návrh štátneho rozpočtu aj tak nepodporí

SaS víta pomoc firmám, ale návrh štátneho rozpočtu aj tak nepodporí
Marián Viskupič. Zdroj: FOTO TASR - Pavel Neubauer

Strana SaS nepodporí návrh budúcoročného štátneho rozpočtu. Oznámil to poslanec Marián Viskupič. Koalícia predstavila schému pomoci podnikateľom s energetickou krízou a jej prijatie závisí od toho, či parlament schváli rozpočet. Viskupič však samotnú pomoc firmám nekritizuje.

„Kompenzácie sú nutné a žiadúce, avšak ak vládna koalícia podmieňuje pomoc schválením rozpočtu na budúci rok, tak je to v prvom rade verejný apel na fašistov, aby im rozpočet schválili. Strana SaS ako opozičná strana budúcoročný rozpočet, ktorý zadlžuje občanov Slovenskej republiky, nepodporí,“ uviedol Viskupič.

Prečítajte si tiež:

Dodáva, že aj keby nebol schválený rozpočet, máme prostriedky na to, aby sme kompenzovali ľuďom vysoké ceny energií z európskych zdrojov. 

„Navyše, za týmto účelom bol navýšený aj tohtoročný rozpočet o 900 miliónov eur, ktoré by sa premietli do prípadného budúcoročného provizória,“ dodal poslanec.

Priblížil, že rezort hospodárstva pod vedením exministra Richarda Sulíka presadzovalo pomoc ľuďom a podnikateľom formou kompenzácií zo štátneho rozpočtu a z nevyčerpaných eurofondov.

„Igor Matovič na dnešnej tlačovej besede priznal, že pre nenávisť k Richardovi Sulíkovi nesúhlasil s vecami, ktoré teraz sám prezentuje. Že vláda berie podnikateľov za rukojemníkov a žiada, aby bol schválený štátny rozpočet na predvolebnú kampaň OĽANO, považujem za absurdný a nebezpečný spôsob politiky,“ skonštatoval Viskupič.

Pozrite si, ako plánuje vláda kompenzovať vysoké ceny energií pre firmy:

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Financie

Dôležité udalosti