Aj neisté časy ponúkajú investičné príležitosti

Aj neisté časy ponúkajú investičné príležitosti
Ilustračná snímka.

Investičná skupina WOOD & Company sa pohybuje na finančných trhoch cez tri dekády. Jej majitelia a prví zamestnanci pomáhali v deväťdesiatych rokoch utvárať podobu akciového trhu v postkomunistickom stredoeurópskom regióne. So znalosťou historických súvislostí a reflexií súčasnej situácie nepochybne patria medzi najkompetentnejšie tímy v našom regióne. Od inštitucionálnych klientov a kapitálových trhov sa v posledných niekoľkých rokoch dostali aj k retailu, kde napríklad umožňujú investovať do ETF cez online investičnú platformu Portu. Dnes „Woodi“ spravujú aktíva v hodnote približne 4 miliárd eur.

S prihliadnutím na nové komunikačné a marketingové výzvy vznikla atraktívna vizuálna identita.  „Dynamickejšie logo lepšie vystihuje, kto sme a kam chceme ísť. Verím, že podporí modernejšie vnímanie značky,“ hovorí partner WOOD & Company Ľubomír Šoltýs. DNA a nastavenia WOOD & Company sú výstižne definované sloganom 'Investujeme do toho, čomu veríme'. Je totiž štandardom, že do vlastných produktov vkladajú osobné financie nielen všetci traja majitelia, ale často aj zamestnanci, ktorí ich pre klientov vytvárajú. Jednoducho preto, že im veria.

WOOD & Company počas troch desaťročí dostatočne preukázala svoju odbornosť a profesionalitu. "Zmysluplné investovanie je beh na dlhú trať, vyžaduje si určitý časový horizont. Našim klientom neponúkame rýchlu likviditu, ale dôkladnú analýzu ich investičného portfólia.  Odporúčame im nástroje, ktoré dokážu zhodnotiť ich financie lepšie, ako ich majú nastavené doteraz," dodáva Šoltýs. Investori im dôverujú, preto sa biznis v priebehu rokov rozrástol do hlbších vzťahov a partnerstiev. Výhodou skupiny je nepochybne jej tím expertov. Za posledné dva roky sa počet zamestnancov zvýšil z 300 na 450, pričom niektorí z nich tu pracujú viac ako dvadsať rokov, čo je na finančnú inštitúciu úctyhodné. Aj to svedčí o tom, že „Woodi“ to robia správne.

Ďalším faktorom úspechu spoločnosti sú jej produkty. Mnohé z nich presahujú štandard trhu a sú výhradne dostupné vo WOOD & Company. Široká škála rôzne zameraných produktov, od dlhopisov cez akcie, venture investície, globálne IPO až po realitné fondy, umožňuje obchodníkom spoločnosti WOOD & Company vytvárať ponuky šité na mieru konkrétnym investorom. Profesionálne služby a snaha o dosiahnutie investičných cieľov a optimálnych výnosov sú vždy prvoradé.

Ľubomír Šoltýs.

Jednou z kľúčových činností skupiny sú investície do nehnuteľností. V roku 2016 bol založený Realitný fond WOOD & Company, ktorý patrí medzi najviac oceňované stredoeurópske realitné fondy s nadpriemernou výkonnosťou. „Komerčné nehnuteľnosti sú stabilným pilierom každého investičného portfólia, kde by mali tvoriť 20-30 % celkovej alokácie. Z dlhodobého hľadiska môžu dosahovať veľmi dobrú výkonnosť aj v nestabilných obdobiach a prinášať investorom zaujímavé výnosy," uzatvára Šoltýs.

Podľa Šoltýsa je najmä v dnešnej turbulentnej dobe dôležité zostať nohami na zemi, zachovať si zdravý rozum a určitú pokoru. A odporúča investorom, aby urobili to isté, pretože verí, že sa im to na konci dňa oplatí.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme PR článok

Dôležité udalosti