Východniari budú cestovať novými modernými vozmi. Staré a neklimatizované chcú postupne vymeniť

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Železničná spoločnosť Slovenska predstavila nové vozne osobných vlakov na tratiach východného Slovenska. Celkovo pribudne 17 nových osobných vozňov.

Vozne druhej triedy budú klimatizované a s priestorom na bicykle a majú povolenú maximálnu rýchlosť 160 kilometrov za hodinu. Nachádzajú sa v nich aj vákuové toalety, majú akustický a vizuálny informačný systém, kamerový systém, systém sčítania cestujúcich, wifi aj miesta pre pripojenie 230V s USB.

Vozne budú premávať prioritne v Košickom a Prešovskom, ale aj Žilinskom a Banskobystrickom kraji, a to na tratiach Košice – Liptovský Mikuláš, Košice – Čierna nad Tisou, Košice – Čaňa, Kysak – Lipany – Plaveč.

„V ZSSK plníme sľub východniarom, že po investíciách na severnom a strednom Slovensku, opäť prichádza ich chvíľa,“ vyhlásil predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK Roman Koreň.

Investícia stála 32,98 milióna a bola financovaná z eurofondov. Staré a neklimatizované vozne sú postupne vymieňané za nové kusy. Celkovo plánujú vymeniť 52 kusov.

Pozrite si archívnu reportáž o komforte vo vlakoch:

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Doprava

Dôležité udalosti