Obľúbený reťazec Slovákov sťahuje z regálov formičky na mafiny. Obsahujú prchavé látky

Formičky na mafiny.
Formičky na mafiny. Zdroj: ÚVZ SR

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR nariadil stiahnuť z predajní Pepco súpravu silikónových formičiek na mafiny pre zvýšený obsah prchavých látok. Tento výrobok bude zároveň hlásený do medzinárodného systému rýchleho varovania pre potraviny a krmivá (RASFF). TASR na výrobok upozornil hlavný hygienik SR Ján Mikas.

Informoval, že tieto silikónové formičky sa ešte môže nachádzať na trhu v SR. "Odporúčame spotrebiteľom, aby ich nekupovali, už zakúpený výrobok nepoužívali a prípadne ho vrátili späť do miesta predaja," doplnil Mikas.

Výrobok obvyklou kontrolou na trhu zachytil Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Dunajskej Strede, ktorý ho poslal na rozbor do Národného referenčného laboratória RÚVZ v Poprade. Tam skúškami odhalili prekročené povolené množstvo prchavých látok.

Prečítajte si tiež:

Nevyhovujúci produkt s názvom 'Pepco Home Sada silikónových formičiek na muffiny 12 kusov, sedem centimetrov' môže mať tiež označenie Art. Number: SKU31053101. Iné označenia výrobku sú ORD00600442_01, STYLE310531, A/Y22. Krajina pôvodu je Čína, produkt má EAN kód 2200131053168.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Obchod

Dôležité udalosti