Ľudia vo veľkom vykupujú elektrické ohrievače. Pred zimou je paradoxne enormný záujem aj o klimatizácie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Elektrické ohrievače, konvektory či infražiariče. Zrejme zo strachu, že v zime zostanú radiátory studené, či prestane ísť plyn, zobrali ľudia útokom rôzne typy elektrických ohrievačov. Predajcovia hlásia rekordný, zhruba trojnásobný záujem.

Zvýšený záujem evidujú už od konca leta, ľudia najčastejšie siahajú po konvektoroch a olejových radiátoroch. Na dračku nejdú len ohrievače, ale napríklad aj elektrické dvojplatničky.

Treba však pamätať na to, že tieto elektrické ohrievače a konvektory sú veľkí žrúti elektriny, a to v dobe rastúcich cien elektriny nie je práve najvýhodnejšie riešenie a ich používaním rozhodne neušetríte.

Ľudia však nekupujú elektrické ohrievače ako primárny zdroj tepla, ale zo skúseností predajcov skôr ako akúsi zálohu, keby prišlo k najhoršiemu.

Veľa roboty paradoxne hlásia pred zimou aj firmy, ktoré ponúkajú klimatizácie. Nárast stúpol o sto percent.

Klimatizačnou jednotkou sa totiž dá aj kúriť, a vzhľadom na to, že funguje ako tepelné čerpadlo, z energetického hľadiska je úspornejšia ako elektrické ohrievače.

Investícia do klimatizácie je však rádovo vyššia, než pri klasických ohrievačoch. Aj pri klimatizáciách však platí, že ľudia ju berú skôr ako alternatívny zdroj vykurovania.

Viac sa dozviete v reportáži vo videu v hornej časti článku.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rast cien

Dôležité udalosti