Dobrá správa pre Levice. Americká firma ponúkne prácu trom stovkám ľudí

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Dobrá správa pre juh Slovenska. Mieri tam zahraničná firma, ktorá ponúkne prácu takmer trom stovkám ľudí. Americký developer chce postaviť nové haly v Leviciach.

Logistické centrum so skladovacími halami postavia v priemyselnom parku na ploche 40-tisíc štvorcových metrov. Samotné skladovacie haly z toho budú tvoriť asi polovicu.

„Mesto Levice uvítalo informáciu o príchode takého významného zamestnávateľa do nášho regiónu, určite to pomôže zamestnanosti v našom meste, ale aj v širokom okolí,“ myslí si viceprimátor Levíc Peter Benček.

Prečítajte si tiež:

Americký developer si sídlo najväčšieho slovenského okresu nevybral náhodne. Zavážila dopravná dostupnosť, pracovná sila, ale aj už existujúce výrobné závody v tomto priemyselnom parku.

„Levický región predstavuje lokalitu, kde má priemysel už dlhoročnú a stabilnú pozíciu. Preto sme sa rozhodli prísť s novým projektom práve sem,“ uviedla spoločnosť Panattoni Slovakia Development.

Logistické centrum bude mať ekologické prvky. Vybudujú napríklad dažďové záhrady či hmyzí hotel. Zamestnanci tiež budú mať vlastné ihrisko. Zatiaľ chystajú projekt a posudzujú vplyvy na životné prostredie.

Ak pôjde všetko podľa plánov, logistické centrum začnú stavať na budúci rok a prvú prácu stovkám ľudí chcú ponúknuť začiatkom roka 2024.

Reportáž si môžete pozrieť hore vo videu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Práca

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.