Podvodných SMS pred Vianocami pribúda. Najnovšie od vás chce vylákať peniaze falošný účet pošty

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vyzerá to ako správa z pošty, no ide o zákerný podvod. Mnohým ľuďom prichádzajú v poslednom období SMS a e-maily, v ktorých pošta žiada o zaplatenie poplatku. Ak naletíte, ľahko vám môžu podvodníci vybieliť účet. Na zvýšenú aktivitu podvodníkov upozorňujú aj banky.

Viacerí Slováci si našli rovnakú SMS. Pod hlavičkou pošty správa oznamuje, že váš balík nebolo možné doručiť pre nezaplatené colné poplatky. Súčasťou je aj odkaz, na ktorý keď kliknete, dostanete sa do platobnej brány s logom Slovenskej pošty, kde máte vyplniť údaje vašej karty.

Prečítajte si tiež:

Ich cieľom je vylákať od vás číslo karty a vybieliť vám účet. Prísť tak môžete o stovky aj tisíce eur. Slovenská pošta o tomto podvode vie, nie je však jediný, eviduje ich už desiatky.

„Pošta zaznamenala už vyše 50 pokusov o zneužitie loga či mena rôznymi podvodníkmi,“ uviedla vedúca tlačového odboru slovenskej pošty Jana Lukáčová.

Aby ste sa nestali obeťou takéhoto podvodu, pošta upozorňuje na to, že od klientov dopredu nikdy žiadne poplatky nepýta. Poplatky sa platia vždy pri preberaní balíku.

Ak vám aj takáto správa príde, radšej si overte v danej inštitúcii, či ide naozaj o skutočnú zásielku alebo podvod. Podľa odborníka nie je náhoda, že sa práve teraz dvihla vlna podvodných správ.

Prečítajte si tiež:

Podvodníci cielia na vianočné obdobie, pretože v tomto čase ľudia častejšie objednávajú tovar.

Pošta sa v tejto súvislosti obrátila na políciu, na podvody však zločinci v tomto období zneužívajú aj banky. V mene vašej banky vám príde SMS s cieľom dostať sa k údajom vášho účtu.

Reportáž si môžete pozrieť hore vo videu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Financie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.