Elon Musk prepustil polovicu zamestnancov sociálnej siete Twitter

Elon Musk sa stal výhradným riaditeľom sociálnej siete Twitter.
Elon Musk sa stal výhradným riaditeľom sociálnej siete Twitter. Zdroj: TASR/Twitter page of Elon Musk via AP

Polovica zo 7500 zamestnancov platformy Twitter bola v piatok prepustená, keďže nový majiteľ Elon Musk začal s veľkou prestavbou problémovej spoločnosti po jej prevzatí minulý týždeň. TASR správu prevzala z AFP, ktorá sa odvoláva na interný dokument.

"Zasiahne to približne 50 % pracovnej sily," uvádza sa v e-maile, ktorý agentúra AFP poslala zamestnancom Twitteru.

Americký minister práce Marty Walsh medzitým uviedol, že bude pozorne sledovať prepúšťanie v technologickom sektore vrátane chaotickej revízie Elona Muska v Twitteri.

Prečítajte si tiež:

Podľa iných zdrojov Musk v piatok začal s prepúšťaním zhruba 3700 zamestnancov Twitteru v snahe dosiahnuť ziskovosť platformy, ktorú kúpil za 44 miliárd USD (44,57 miliardy eur).

Väčšina prepustených je z oddelení etiky, marketingu a komunikácie, vyhľadávania, verejnej politiky a wellness. Musk zároveň v piatok zaútočil na "skupiny aktivistov", o ktorých tvrdí, že spustili prepad príjmov Twitteru z reklamy.

Tisíce zamestnancov Twitteru dostalo príkaz zostať v piatok doma a čakať na výsledky prepúšťania, pričom zamestnanci mali dostať správu o svojej budúcnosti e-mailom zhruba o 9.00 h miestneho času v San Franciscu.

Prepúšťanie je súčasťou snahy Muska o reorganizáciu spoločnosti, za ktorú v rámci kúpy prevzal aj miliardové dlhy. Musk predal akcie automobilky Tesla za 15,5 miliardy USD, aby získal peniaze na financovanie kúpy Twitteru.

Prečítajte si tiež:

Musk sa snaží nájsť nové spôsoby, aby Twitter mohol zarobiť vrátane nápadu účtovať používateľom 8 USD mesačne za overené účty. To by mohlo platforme pomôcť prekonať potenciálnu stratu inzerentov, hlavného zdroja príjmov. Mnohé z popredných svetových značiek pozastavili totiž reklamy na Twitteri po tom, ako Musk oznámil, že zreviduje pravidlá o regulácii obsahu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Práca

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.