Veľké zmeny na realitnom trhu. Vrátil sa jav, ktorý sme tu už dlho nevideli

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Tempo zdražovania nehnuteľností sa na celoslovenskej úrovni spomalilo. Tretí štvrťrok rástol v porovnaní s predošlým už iba o 1,6 percenta a priemerná cena sa zastavila na 2 714 eurách za štvorcový meter. 

Ceny v krajoch

Stagnoval aj najsilnejší realitný trh. V hlavnom meste je aktuálne priemerná cena za štvorcový meter 3 451 eur. Odlišná situácia je v susednom Trnavskom kraji, kde priemerné ceny nehnuteľností síce nepatrne, ale predsa klesli. Konkrétne z 1 865 na 1 859 eur. 

Výraznejší bol pokles v Banskobystrickom kraji. Ceny domov a bytov sa v inzerátoch zatriasli a so začiatkom leta začali klesať, až sa na jeseň zastavili na úrovni 1 766 eur za štvorcový meter, čo je o 40 eur menej ako v predošlom kvartáli.

Prečítajte si tiež:

​To, čo bolo v ponuke inzertných portálov a realitných kancelárií týždeň, sa dnes nepredá ani po mesiaci. Nájdu sa už aj nehnuteľnosti, ktoré menia ponuku a znižujú cenu. Takéto niečo sme na trhu realít už dlho nevideli.

Zásadne sa mení aj prognóza analytikov. Kým doteraz očakávali rast cien, najnovšie síce nehovoria výlučne o poklese, no s cenami bytov a domov to má byť ako na hojdačke.

Viac sa tejto téme venuje v reportáži Marek Gudiak. Pozrieť si ju môžete vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Bývanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.