Tipy na darčeky, ktorými darujete zdravie

Tipy na darčeky, ktorými darujete zdravie
Zdroj: Africa Studio / Shutterstock.com

Osobám, na ktorých nám záleží, chceme vždy dopriať len to najlepšie. A týka sa to aj prípadov, keď chceme takúto osobu obdarovať. Či už ide o narodeniny, blížiace sa Vianoce, alebo akúkoľvek inú príležitosť. Ak rozmýšľate, čo darovať, čo takto darovať zdravie?

Puzzle nie sú len o zábave

Čo myslíme tým, že darovať zdravie? Ročnú zásobu zdravej zeleniny? To zrovna nie, i keď potešiť zároveň aj seba a spolu s vašou polovičkou si dopriať novú kuchyňu s množstvom úložného priestoru aj pre tú zeleninu a ostatné potraviny, či kuchynské vybavenie, by nebolo zlé, ale keďže budeme hovoriť o spôsoboch, ako darovať zdravie, príliš nám to do tematiky článku nezapadá.

Rovnako tak vynecháme aj „tradičné“ darčeky ako napríklad šperky Coeur de Lion pre dámy. Iste, minimálne na psychiku účinkuje krásny šperk výborne, keďže každá žena sa poteší krásnemu šperku a ak hľadáte darček pre ženu, určite to bude skvelá voľba, ale aj šperky sú teraz mimo témy.

Čo však nie je mimo témy, sú veľké puzzle 3000. Áno, darovaním puzzle skutočne darujete zdravie alebo presnejšie, prevenciu voči rôznym neurodegeneratívnym ochoreniam. Puzzle totižto neslúžia len ako zábavka, ale pri ich stavaní sa stimulujú rôzne časti mozgu, vďaka čomu sa mozog aj vo vyššom veku drží v dobrej „kondícii“.

Dobrý spánok je veľmi dôležitý. Rovnako ako občasný poriadny relax

Ďalším našim tipom, ktorý už je očividnejší, je kvalitný zdravotný matrac. Zdravý spánok je dôležitý rovnako ako dostatok pohybu, či zdravá strava a práve matrac je často tým prvkom, ktorý najviac vplýva na kvalitu spánku.

Do kategórie zdravotných matracov patria rôzne, napríklad ortopedické, ktoré sú vhodné pre ľudí, ktorých trápia napríklad bolesti chrbta, či matrace, ktoré lepšie odvádzajú pot a zabraňujú tvorbe rôznych baktérií. Tie zase ocenia najmä ľudia, ktorí trpia nadmerným potením.

Na záver tu máme ešte posledný tip, ktorým je relaxačný wellness pobyt, napríklad aj v peknom hoteli v Piešťanoch. Takýto pobyt pôsobí ozdravujúco nielen na telo, ale aj na myseľ, keďže obdarovaná osoba aspoň na pár dní zabudne na všetky starosti všedných dní.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme PR článok

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.