Cez ropovod Družba na Slovensko opäť tečie ropa

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Prúdenie ropy na Slovensko obnovili. Informovalo o tom Ministerstvo hospodárstva, ktoré obnovenie dodávok cez ropovod Družba eviduje prostredníctvom štátnej spoločnosti Transpetrol. 

Potvrdil to aj Slovnaft. „Ropa prúdi v požadovaných objemoch a podľa dohodnutého harmonogramu. Niekoľkohodinový výpadok ropovodu nemal žiaden vplyv na prevádzku rafinérie,“ informovala hovorkyňa Tatiana Novotná. Dodala, že narušené nebolo ani zásobovanie čerpacích staníc a veľkoobchodných zákazníkov.

Dodávky ropy do časti strednej a východnej Európy cez ropovod Družba boli pozastavené od utorka (15.11.). Informovali o tom prevádzkovatelia ropovodov v Maďarsku a na Slovensku. ​Rozsah problémov nie je zatiaľ jasný a došlo k nim súčasne s výbuchom v dedine vo východnom Poľsku neďaleko ukrajinských hraníc, ktorý vyvolal poplach medzi krajinami NATO.

Prečítajte si tiež:

​Maďarský ropný a plynárenský koncern MOL uviedol, že podľa informácií od jeho ukrajinského partner ruská raketa zasiahla elektráreň blízko bieloruských hraníc, ktorá dodáva elektrinu pre čerpaciu stanicu a to viedlo k zastaveniu prevádzky ropovodu.

Sieť ropovodov Družba vedie z Ruska a rozdeľuje sa v Bielorusku, pričom jedna vetva smeruje na Ukrajinu. Tam sa opäť rozdeľuje a zásobuje niekoľko krajín východnej a strednej Európy, ktoré sú od tejto ropy závislé vrátane rafinérií v Maďarsku, na Slovensku a v Českej republike.

Pozrite si októbrovú reportáž o prázdnom ropovode.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Energie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.