Naháňa vás exekútor? Neprebrať poštu nie je riešenie. Máte jedinú možnosť, ako to vyriešiť

Poštárka roka zásielky doručuje v Petržalke.
Zdroj: TV Markíza

Slovenská komora exekútorov (SKE) pripomína, že každý občan v exekúcii sa môže kedykoľvek obrátiť na bezplatnú poradňu komory. Tá dlžníkov opakovane upozorňuje, že jediným východiskom z exekúcie je snaha čo najrýchlejšie splatiť svoje dlhy. TASR o tom informovala hovorkyňa SKE Stanislava Kolesárová.

"Nemá žiaden význam skrývať sa pred exekútorom, nepreberať poštu a tváriť sa, že problém neexistuje. Naopak, oveľa účinnejším riešením je otvorená komunikácia o svojich finančných možnostiach a v spolupráci s exekútorom hľadanie východiska na splatenie dlhov pri zachovaní prijateľnej sociálnej úrovne dlžníka," uviedol prezident SKE Miroslav Paller.

Prečítajte si tiež:

Komora v tejto súvislosti opäť pripomína, aby každý na seba prevzal len toľko záväzkov, koľko vie určite zvládnuť. "Ľudovo povedané, aby sa zakrýval len takou perinou, na akú má," doplnil Paller.

Priblížil, že za vyše deväť rokov priamo pomohli desiatkam tisíc záujemcov. "Celé roky sme suplovali úlohy štátu v informovaní občanov, ktorí neraz opúšťajú vzdelávací systém s takmer nulovým právnym či finančným vedomím," dodal Paller.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Financie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.