Peniaze šetrí zákazníkom aj reštauráciám. Aplikácia proti plytvaniu jedlom bude dostupná aj na Slovensku

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hovorili to už naše mamy aj staré mamy – plytvať jedlom sa nepatrí. A aj najnovšie výskumy ukazujú, že potravinový odpad negatívne ovplyvňuje životné prostredie a produkuje výraznú uhlíkovú stopu.

Našťastie, existujú ľudia, ktorým záleží na tom, aby odpadu z jedla bolo čo najmenej. Jedným z nich je aj Jakub. Nedávno vytvoril inovatívnu aplikáciu, ktorá pomáha hneď dvakrát - na jednej strane ľuďom lacnejšie sa najesť a na druhej strane reštauráciám nevyhadzovať jedlo.

Reštaurácie, ktoré nepredali počas dňa dané jedlo, ho nemusia vyhodiť, ale ponúknu ho prostredníctvom aplikácie za nižšiu cenu.

Aplikácia pomohla podnikom aj počas pandémie. Reštauráciám bolo umožnené počas COVID-u ponúkať nielen zostatkové jedlá, ale kompletne celú ponuku. Následne vytvorili aj projekt, prostredníctvom ktorého mohli používatelia aplikácie zakúpiť jedlo pre seniorov, ľuďom bez domova alebo dobrovoľníkom a zdravotníkom v covidových centrách.

V Česku je aplikácia pomerne dosť využívaná. Tento koncept plánujú v budúcom roku priniesť aj na Slovensko. V pláne je zapojiť do spolupráce aj supermarkety, ktoré tiež produkujú odpad a jedlá veľakrát vyhadzujú.

Reportáž odvysielanú v magazíne Reflex si môžete pozrieť na začiatku článku.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.