Poľská firma PKN Orlen sa rozširuje aj na Slovensku. Preberá desiatky čerpacích staníc od Slovnaftu

Čerpacia stanica ORLEN
Čerpacia stanica ORLEN Zdroj: TVNOVINY.sk

Medzinárodná skupina Orlen významne rozširuje svoju sieť čerpacích staníc na Slovensku. Od skupiny MOL preberie 39 čerpacích staníc.

Na našom trhu budú mať dokopy 91 čerpačiek a Orlen sa dostane medzi štyroch najväčších hráčov. Ich ambície sú však väčšie. „V rozširovaní chceme pokračovať a stať sa dvojkou,“ uviedol generálny riaditeľ skupiny Orlen Unipetrol Tomasz Wiatrak.

Do konca roka 2022 skupina ORLEN zároveň dokončí unifikáciu svojej siete čerpacích staníc Orlen Benzina pod jednotnú značku Orlen, len s jedinou výnimkou.

Preberú aj 39 staníc Slovnaftu

„Rozširujeme našu maloobchodnú sieť v Európe. Posilňujeme svoju prítomnosť na Slovensku, taktiež rozširujeme našu maloobchodnú sieť na nový trh v Maďarsku, kde sme si už vybudovali veľkoobchodné zastúpenie,“ povedal Daniel Obajtek, predseda predstavenstva PKN Orlen.

Skupina Orlen prevezme od skupiny MOL na Slovensku 39 staníc.

„V tejto chvíli máme na Slovensku 49 čerpacích staníc, do konca roka ich budeme mať 51. V januári začneme s postupným preberaním 39 staníc Slovnaftu. Budeme ich postupne rebrandovať a uvádzať do prevádzky,“ uviedol pre TVNOVINY.sk hovorca spoločnosti Orlen Unipetrol Pavel Kaidl.

Kaidl dodal, že ak pôjde všetko hladko, mali by to stihnúť počas prvého štvrťroka roku 2023.

„Do konca tohto roku tiež všetky čerpacie stanice prevedieme pod jednu značku Orlen. Značka Benzina zostane zachovaná len na čerpacej stanici v Malackách z dôvodu udržania si práv na používanie tejto značky,“ priblížil hovorca.

Prečítajte si tiež:

Jednotkou v Česku

Po dokončení celej transakcie so skupinou MOL bude skupina Orlen prevádzkovať vyše 660 staníc v Česku, na Slovensku a v Maďarsku. V Česku je jednotkou na trhu, prevádzkuje tam 430 staníc.

Celkovo prevádzkuje Orlen takmer tritisíc čerpacích staníc v šiestich európskych krajinách, a to v Poľsku, Nemecku, Česku, Litve, na Slovensku a najnovšie aj v Maďarsku. Už v najbližších dňoch začne s premenovávaním 79 čerpacích staníc v Maďarsku, ktoré sú v súčasnosti pod značkou Lukoil. V Maďarsku prevezme celkom 143 staníc.

Orlen chce do roku 2030 prevádzkovať 3500 tisíc čerpacích staníc pod svojou značkou.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Auto-moto

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.