Hlohovecký most v plánovanom termíne neotvorili. Šoféri sa obávajú, že sa ho nedočkajú ani na Vianoce

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Tisícky šoférov dostali studenú sprchu. Dôležitý most ponad Váh v Hlohovci v plánovanom termíne neotvorili. Má sa tak stať deň pred Vianocami. Ak ani tento dátum zhotoviteľ nedodrží, prídu na rad sankcie. 

V tomto čase mali už premávať po moste vozidlá. Okrem stavbárskych áut tam nenájdete žiadne. Pritom sľuby boli ešte aj pred mesiacom jednoznačné.  

Trnavský župan Jozef Viskupič tvrdil, že termín 30. november určite stihnú.

Pár dní pred plánovaným otvorením zhotoviteľ samosprávnemu kraju oznámil, že nestíha. Ľudia robotníkov na stavbe pozorne sledujú.   

Situácia okolo osemmesačnej rekonštrukcie dáva zabrať nejednému podnikateľovi. Trpí najmä gastrosektor.  Keď ich nepoložila energetická kríza, spravil to most. 

Prečítajte si tiež:

Majiteľ hlohoveckej reštaurácie prezradil, že mu tržby išli dole až o 70 percent, odkedy zatvorili most.

Zhotoviteľ vraj trnavskej župe oznámil, že ho výrazne zbrzdilo zimné počasie a zmeny v projekte. Viskupič potvrdil, že posilňovanie nosnej konštrukcie je zásadný dôvod, prečo prišlo k omeškaniu prác.

Chodci by sa mali vrátiť na most už tento týždeň v piatok a autá 23. decembra. Ľudia sa obávajú, že robotníci, ktorých je výrazne viac a pracujú aj po zotmení, to aj tak nestihnú. 

Viskupič varuje, že ak nebudú dodržané ani decembrové termíny, nastúpia sankcie.

Sankcie pre zhotoviteľa by sa pohybovali až v tisícoch eur na deň. Telefonicky sme oslovili aj firmu, ktorá má rekonštrukciu najdlhšieho mosta v kraji na starosti. K termínom sa nechceli vyjadrovať.  

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.