Plány ruského reťazca s lacnými potravinami sa napĺňajú. Už je o krok bližšie k Slovensku

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: Profimedia.sk

Obchodný reťazec s lacnými potravinami je o krok bližšie k Slovensku. Buduje totiž svoje nové obchodné oddelenie, ktoré by malo mať na starosti aj náš región. Prvé prevádzky plánuje otvoriť ešte tento rok.

Ruský obchodný reťazec Mere zacielil na slovenských zákazníkov. Po ukotvení v Česku chce rozšíriť svoje podnikanie aj na Slovensko. Ako sme informovali ešte vo februári, chce otvoriť tri až päť predajní.

„Stále platí, že chceme tento rok otvoriť obchody aj na Slovensku,“ uviedla pre TVNOVINY.sk manažérka nákupu Mere Natalia Sinkina.

Ešte nevedela potvrdiť konkrétny dátum, no reťazec už začína s prípravami.

„Už naberáme ľudí na naše druhé obchodné oddelenie v Ostrave, ktoré by malo zastrešovať aj Slovensko,“ potvrdila Sinkina.

Prečítajte si tiež:

​Ponúka lacné potraviny, akcie a zľavy však neponúka

Cieľom obchodného reťazca je prilákať zákazníkov nízkymi cenami a ak chcú, kúpiť si môžu aj celé palety tovaru. Obmedzenia na zakúpené množstvá neexistujú. V jeho prevádzkach však nenájdete žiadne akcie ani zľavy.

„Naše ceny sa pohybujú v nízkom a strednom segmente, prémiový u nás nenájdete. Sme schopní predávať aj výrobky s blížiacim sa dátumom minimálnej trvanlivosti, čomu zodpovedá aj jeho cena,“ vysvetlila Sinkina.

Aj keď je Mere ruský reťazec, neobáva sa sankcií. Podľa manažérky totiž budú pôsobiť ako bežná slovenská firma, pričom až 80 percent dodávateľov má z Európskej únie.

Prečítajte si tiež:

​Konkurenciou nezatrasie

Aj keď ide o odlišný model predaju, ako sme na Slovensku zvyknutí, odborníci sa zhodujú, že nový reťazec výrazne trhom nezatrasie.

„Zatriasť konkurenciou na Slovensku v žiadnom prípade nemôže, pretože Slováci sú už zvyknutí na podstatne vyššiu kvalitu maloobchodnej siete,“ myslí si analytik obchodu Ľubomír Drahovský.

„Určite si i na Slovensku nájde svoj segment klientov. Celým maloobchodným trhom však nezatrasie. I zabehnuté veľké reťazce dokážu pomocou akcií výrazne stlačiť ceny tovarov dole a zároveň majú širšiu ponuku produktov,“ pridal sa analytik Boris Tomčiak.

Pre porovnanie, Billa, Tesco či Lidl majú u nás momentálne otvorených po viac ako 150 predajní, Kaufland viac ako 70 prevádzok, slovenské Terno a Kraj 140 obchodov a Coop Jednota prevádzkuje viac ako 2000 supermarketov a potravín.

Prečítajte si tiež:

​Iný lacný reťazec otvorí svoje brány už čoskoro

Na Slovensko prichádza aj ďalší známy obchodný reťazec, ktorý Slováci poznajú hlavne z Rakúska. Ide o holandský nepotravinový diskontný reťazec Action. Ponúka hlavne lacný tovar pod jedno euro. Konkurenciou bude hlavne pre KiK alebo PEPCO. Otvorenie plánuje už v marci.

Action už oznámil, kde otvorí svoju prvú slovenskú pobočku v Bratislave. Nachádzať sa bude v obchodnom centre Danubia na Panónskej ceste v Petržalke. Informáciu ako prvý uverejnil portál pluska.sk.

Reťazec začal už robiť aj nábor.

„Spoločne môžete robiť všetko pre to, aby ste dosiahli dobré predajné výsledky a vaša predajňa bola vždy v perfektnom stave s doplneným tovarom a dobre naladenými zamestnancami aj zákazníkmi,“ píše spoločnosť v inzeráte.

Reportáž o tom, ako zdraželo obedové menu, si môžete pozrieť v priloženej reportáži. Nakrúcal René Medzihradský.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Obchod

Dôležité udalosti