Dá sa ušetriť, ak cielene nakupujete potraviny výhradne v akcii? Takýto je výsledok nášho pokusu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Naše nákupné správanie sa mení. Môže za to zdražovanie, ktoré nás trápi už niekoľko mesiacov.

Super cena, mimoriadna ponuka, cenový trhák. Akciové ceny sa v tejto dobe stále viac a viac stávajú naším spoločníkom pri nakupovaní.

V susednom Česku sa podľa posledného prieskumu o zľavy zaujíma až deväť z desiatich ľudí, u nás zatiaľ aktuálny prieskum nemáme, no obchodné reťazce potvrdzujú, že záujem o akcie enormne vzrástol.

Na vlastnej koži sme si taký nákup vyskúšali aj my. Jeden z našich kolegov bol v obchode kde bežne chodieva. Nepozeral na zľavy a akcie, ale snažil sa nakúpiť čo najvýhodnejšie.

Prečítajte si tiež:

​Druhý kolega mal ťažšiu úlohu. Chodil a pozeral, kde majú aké akcie a zľavy. Na nákupnom zozname mal napríklad maslo, vajcia, olej, ryžu či cukor.

Dalo mu zabrať, kým zistil, kde majú čo v akcii. V jednom obchode totiž bolo v zľave maslo, no olej a cukor zas nie, a tak musel navštíviť viacero supermarketov. Napokon obehal päť obchodov.

Keď zrátal bločky, celková suma bola 14,20 eur. Prvý kolega, ktorý nepozeral na akcie, za rovnaké potraviny zaplatil 16,50 eur. Rozdiel sú teda viac ako dve eurá.

​​Či je to veľa alebo málo je na posúdení každého. Faktom však je, že nakúpiť všetko v akcii  stálo oveľa viac času aj benzínu, než si ísť do jedného obchodu nakúpiť všetko naraz.  

Stále viac populárne sú aj rôzne klubové karty a aplikácie. Podľa analýz reťazcov ľudia zároveň robia menšie nákupy a do obchodov chodia častejšie, ako to bolo v minulosti.

Je to aj z dôvodu, aby vedeli flexibilnejšie reagovať na akciový tovar.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Obchod

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.