Peniaze ostali v bankomate, no z účtu odišli. Stanislav musí mesiac čakať, kým mu ich banka vráti

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Peniaze ostali v bankomate, no z účtu odišli. Martinčan Stanislav ostal poriadne prekvapený po tom, ako mu bankomat zapísal transakciu, hoci mu nijakú hotovosť nevydal. Jeho banka teraz musí komplikovanou cestou skúmať, čo sa stalo a klient ostane, nie vlastnou vinou, s mínusom na účte.

Chcel si vybrať hotovosť, zadal PIN kód, zvolil obnos a čakal na peniaze.

„Bankovky nevyšli a vyšlo mi rovno až potvrdenie o výbere hotovosti s tou kompletnou sumou,“ opísal nám situáciu Stanislav.

Hoci takýchto prípadov nie je veľa, občas sa stanú a právnička Slovenskej bankovej asociácie radí nečakať ani chvíľu.

„V prípade, ak vám bankomat nevydá požadovanú hotovosť, je potrebné bezodkladne to oznámiť banke, v ktorej máte vedený účet. Respektíve v banke, ktorá vám platobnú kartu vydala a spísať reklamáciu,“ radí právnička Sylvia Ďatelinková.

Stanislavova banka má centrálu v Českej republike a vlastné bankomaty u nás nemá. Klient tak musel vyberať peniaze v cudzej banke. To jeho situáciu ešte viac skomplikovalo.

„Potrebujeme súčinnosť tretej strany, bez ktorej nedokážeme reklamáciu dokončiť. Takúto žiadosť posielame ihneď po prijatí reklamácie,“ vysvetlil Jozef Daňo z Fio Banky.

Prečítajte si tiež:

„Reklamáciu som už spísal, no teraz budem musieť čakať minimálne 30 dní, kým sa mi peniaze pripíšu späť na účet,“ hovorí Stanislav.

Klientova banka sa teraz musí spojiť s bankou, ktorej bankomat patrí. Klient musí zatiaľ na svoje peniaze čakať.

„Čo je však horšie, iné poplatky čakať na mňa nebudú, takže musím teraz vymyslieť, z čoho zaplatím účty,“ dodáva Stanislav.

Peniaze v bankomate musia fyzicky prepočítať a keď budú mať všetky podklady, budú informovať Stanislava o výsledku, no majú na to mesiac. Otázne je, či by bola banka rovnako zhovievavá, keby chybu urobil klient.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Financie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.