Šok na pumpách. Benzín je už drahší ako nafta

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Benzín preskočil naftu. Ide doslova o šok, keďže o tom nehovorila žiadna z predikcií. Na druhej strane, ceny sa teraz vrátili do normálneho stavu, keďže na benzín sa uplatňuje vyššia spotrebná daň.

Od polovice decembra do polovice januára sa ceny na pumpách ani nepohli. Z priebehu posledného turbulentného roku išlo o nezvyčajný jav. Pumpári však akoby teraz všetko dobiehali v zrýchlenom režime. Za posledné dva týždne totiž menili cenníky až štyri razy. A teraz v piatok prišla piata zmena.

Tá privodila na pumpách doslova cenový šok. Benzín totiž preskočil naftu. Kým ešte pred dvomi týždňami bol lacnejší o 12 centov, teraz aj vďaka zlacneniu dieselu je mierne drahší. Momentálne stojí euro šesťdesiatdva, nafta sa drží tesne nad eurom a šesťdesiatimi centami.   

Prečítajte si tiež:

​Tento stav nepredvídali žiadne predikcie. Tie skôr hovorili, že ceny palív, najmä nafty porastú, ale rozdiel medzi palivami zostane zhruba rovnaký.

Na druhej strane, ceny sa teraz vrátili do normálneho stavu, keďže na benzín sa uplatňuje vyššia spotrebná daň. Tento paradox, ktorý spôsobila na trhoch vojna na Ukrajine, pretrvával na slovenských benzínkach od mája minulého roka.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Auto-moto

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.